Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
mario1916
Formenciarz
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2022, 21:48

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: mario1916 »

Hary pisze: 31 sie 2022, 10:29
mario1916 pisze: 30 sie 2022, 20:43 [quote=Hary post_id=1627 time=<a href="tel:1661848308">1661848308</a> user_id=375]
[quote=mario1916 post_id=1626 time=<a href="tel:1661795533">1661795533</a> user_id=505]
Autko jutro w salonie. Jeszcze tylko formalności do załatwienia ale już blisko finału.
U mnie tak samo 😄
Kiedy masz odbiór? U mnie w najlepszym wypadku 09.09. ale za to już go widziałem na fotkach :D :D
[/quote]

Ja zobaczyć swoją Cupra mogę w każdej chwili ale czekam aż kurier dostarczy mi dokumenty od samochodu i załatwię formalności związane z rejstracją wtedy pojadę po odbiór formentora
[/quote]

Ja jutro odbieram. Świeto 😍
Awatar użytkownika
netooKATO
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2022, 08:47

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: netooKATO »

Ja znalazłem w Masterlease.. od ręki 1.5 DSG. Warunek taki, że trzeba go zakupić z ich finansowaniem. Z tego co mówił doradca.. w październiku mają mieć nowy rzut z fabryki.
PatrykRR
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2022, 10:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: PatrykRR »

Ja na razie czekam miesiąc, auto jeszcze nie trafiło do produkcji :) bazowy kolor, bazowe felgi, a z dodatków fotele, podświetlenie ambient, koło zapasowe oraz alarm. Z silnikiem 2.0 190.
Klimcor
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2022, 19:22

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Klimcor »

No i nadchodzi końcu czas odbioru, dostałem info od Dynamika, że już samochód podróżuje do Polski termin odbioru 12.10
koko666
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2022, 10:35

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: koko666 »

Klimcor - kiedy zamawiałeś? i czy termin i kasa taka jak umówione przy zamawianiu?
Klimcor
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2022, 19:22

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Klimcor »

Samochód zamówiony 13.01.2022 wstępnie obiecana produkcja na sierpień 2022, w lutym zrezygnowałem z kamer 360 i elektrycznej klapy.
Samochód potwierdzony miał termin produkcji w czerwcu zgodnie z założeniami i odbiorem w sierpniu, jednak przez problemy z dostawami lamp tylnych po produkcji czekał na ich montaż na placu i w 3 tygodniu września był kompletny. Podróż trwała 3 tygodnie + przygotowanie dokumentów i inne tematy u dealera trwały około tygodnia (zamówiona dodatkowo ceramika i dressing wnętrza i kół).
W najbliższą sobotę odbieram samochód. Jeśli chodzi o kasę to absolutnie nie było mowy o zmianie ceny przez cały okres oczekiwania, zapłaciłem tyle ile zakładało zamówienie ze stycznia pomniejszone o wartość kamer i elektrycznej klapy. Na dodatek trzeba przyznać profesjonalizm obsługi w Cupra Jawornik Panu Mateuszowi.
PatrykRR
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2022, 10:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: PatrykRR »

Dostałem info, że auta z silnikiem 2.0 190 konnym to teraz co najmniej rok oczekiwania :) cudnie
Inspektor
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2021, 10:03

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Inspektor »

W związku z tym że temat "Ile czekaliście na Formentora" jest wiodącym na całym forum a ja już korzystam z frajdy jazdy tym cudem to opiszę jak było u mnie...
Wersja 2.0 TSI 190 KM, 4x4, dodatkowo elektryczna klapa, hak....
Zamówiłem 07.10.2021 dla mnie u najlepszego dealera tej marki w Polsce - CUPRA DYNAMICA Jawornik z gwarancją ceny na 2022 r. Okres oczekiwania na początku był ustalony na ok 9 miesięcy bez konkretnej daty. Miła obsługa, profesjonalne podejście do tematu. Wytłumaczyli mi wszystko o co pytałem. W trakcie oczekiwania informacje przekazywane były na bieżąco co najmniej raz w miesiącu. Od samego początku temat zakupu prowadzony bez zbędnego owijania w bawełnę, w bardzo przyjemnej, rzeczowej atmosferze za sprawą Pana Mateusza. Nie rezygnowałem z elektrycznej klapy na początku roku bo po prostu wolałem poczekać. W czerwcu 2022 otrzymałem informację że wejdzie do produkcji w 28 tygodniu 2022 r. Produkcja została wykonana w terminie tylko przez ok. 3 tygodnie stał jeszcze w oczekiwaniu na brakujące drobne części. Autko przygotowane i przy mnie skonfigurowane odebrałem 11.10.2022. Może to i trochę długo trwało ale z swojej strony wiem że czas oczekiwania na pewno nie był zależny od dealera. Robili co mogli...Takie mamy czasy... ale naprawdę warto było czekać...
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na drodze... :D
PatrykRR
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2022, 10:34

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: PatrykRR »

Zdenerwowany tym, że nie wiedziałem kiedy otrzymam zamówiony pod siebie samochód, zrezygnowałem i wziąłem z placu 190tkę :)
Kris2020
Formenciarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2022, 21:04

Re: Ile czekaliście / czekacie na Formentora?

Post autor: Kris2020 »

Witam, ma ktoś termin odbioru do końca roku? Ja zamówiłem w lutym, miał być do końca roku ale narazie cisza. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ