Android Auto po kablu

piootle
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:26

Android Auto po kablu

Post autor: piootle »

Witam wszystkich,
odebrałem auto 9 marca (po 14 miesiącach oczekiwania) i od samego początku mam problem z AndroidAuto po kablu. Niestety nie zamówiłem bezprzewodowego łączenia z indukcyjną ładowarką, czego żałuję do tej pory.
U mnie Android Auto działa tylko czasami, przeważnie po tym, jak usunę z pamięci zarówno telefonu, jak i auta wcześniejsze parowania. I wówczas wszystko śmiga przez 1-3 dni. A następnie mam czarny ekran i jedynie na dolnym pasku pokazuje aplikację, która działała jako ostatnia, gdy wszystko się ładnie wyświetlało. Na załączonym zdjęciu pokazuję jak to wygląda obecnie - czarny ekran i na pasku Spotify, który działa, muzyka gra, ale mogę przesuwać utwory w przód, tył, bez możliwości np. zmiany wykonawcy, gdyż tego po prostu nie widać.
Proszę o podpowiedzi, jak to naprawić.

A tak poza tym nie dopłaciłbym drugi raz do audio beats. Bose w poprzedniej Mazdzie grało o wiele lepiej:-(.
Załączniki
AndroidAuto.jpg
AndroidAuto.jpg (54.08 KiB) Przejrzano 1233 razy
Awatar użytkownika
majcher
Formenciarz
Posty: 36
Rejestracja: 19 sie 2021, 21:47
Been thanked: 2 times

Re: Android Auto po kablu

Post autor: majcher »

Zmień kabelek, to podstawa dobrego działa przewodowego AA. Bezprzewodowe AA też możesz sobie odblokować bez problemu.
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49

Re: Android Auto po kablu

Post autor: Krzysztof »

Bezprzewodowego AA nie mogłeś zamówić, bo go nie było. Miałbyś co najwyżej ładowarkę indukcyjną.
A wskazany objaw problemów z AA się u mnie niedawno pojawił. W ASO zaktualizowano interfejs i już działa wszystko. Nowy interfejs wprowadził też parę nieistotnych lub bezsensownych zmian. Nieistotna to napis "KLIMA" zamiast symbolu wiatraczka. Bezsensowna to brak możliwości umieszczenia przełącznika funkcji start/stop na głównym ekranie, z czego regularnie korzystałem. Mijają powoli dwa lata Formentora na rynku, a oni dalej na nim eksperymentują...
piootle
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2022, 09:26

Re: Android Auto po kablu

Post autor: piootle »

Wracam do tematu, gdyż temat u mnie jest rozwiązany.
W moim przypadku pomogła aktualizacja softu w telefonie. Teraz wszystko działa ok.
Paulr
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 25 paź 2023, 16:08

Re: Android Auto po kablu

Post autor: Paulr »

Mam nowy kabelek z telefonu ( samsung) ba ma 3 nowe kabelki samsunga usb c. Mam samsung fold 5 ale sprawdzałem też na żony flipie 5. I po wybraniu android auto tylko pomyśli chwilę i na tym koniec. Dodatkowo przerwie ma chwilę ładowanie bo telefon zaczyna ładować od nowa. Android auto jednak nie chce się uruchomić. Bezprzewodowo napisze że nie może się połączyć ale telefon pokazuje aa dostępne. Już od nowa łączyłem bluetooth zmieniałem kable i ciągle to samo. Auto dopiero odebrałem. W poprzednim aucie i od żony aa działa na naszych telefonach bezproblemowo. Co można jeszcze zrobić?;-)
ODPOWIEDZ