Czy kupilibyście ponownie?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
criav
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2021, 16:53

Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: criav »

Cześć wszystkim.

Przymierzam się do zakupu auta, jestem jeszcze przed jazdami próbnymi, ale w mojej czołówce znalazły się Cupra Formentor 310KM, Kia Stinger GT oraz Skoda Octavia RS.

Niestety prawdę mówiąc im więcej czytam, tym moje zainteresowanie Formentorem maleje. Ja wiem, że w internecie raczej pisze się o tym, co jest nie tak, więc zastanawiam się ilu z Was, którzy już odebrali auta, są zadowoleni i ponownie by zdecydowali się na zakup.

Martwią mnie problemy z Brembo, z ekranem (tu podobno jest lepiej jeśli chodzi o wydajność systemu), ale też ogólnie problemy z elektroniką w tym aucie (brak obrazu z kamery cofania, problem z dźwiękiem). Zastanawiam się na ile są to pojedyncze przypadki, a na ile przykry standard, z którym trzeba się wstrzymać w oczekiwaniu na jakiś lifting lub większe usprawnienia w kolejnych wydaniach Formentora.
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: mar3k »

To wszystko chyba mocno zależy od tego kiedy odebrało się autko. Ci z początku produkcji mają kwiatki, późniejsze sztuki prawie zero lub pojedyncze. U mnie jak do tej pory 1-3 zwiechy czujników parkowania. Poza tym jest wszystko ok. Tak - kupiłbym jeszcze raz :mrgreen:.
Awatar użytkownika
rydel
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 18 sie 2021, 10:38

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: rydel »

criav pisze: 30 sie 2021, 17:04 Cześć wszystkim.

Przymierzam się do zakupu auta, jestem jeszcze przed jazdami próbnymi, ale w mojej czołówce znalazły się Cupra Formentor 310KM ...
Zanim go odbierzesz to wszystkie choroby wieku dziecięcego zostaną już wyeliminowane :mrgreen: :mrgreen:
Kapust
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 14 sie 2021, 15:22

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: Kapust »

Hej!

Ja szukalem auta dobre 6 miesiecy...jezdzilem roznymi BMW / Mercedesami / Volvo rozwazalem nawet uzywane Maserati Levante w ferworze walki - tak po prostu szukalem "czegos" - zalozenie bylo takie,iz auto ma miec 300+ i byc zwinne, nie za wielkie, musi byc odorbine wyzsze bo mieszkamy na odludziu, do tego srodek w ktorym bedzie mi "milo" :) - Zona zabronila mi kupowac Macana (wiecie jak to z kobietami) wiec finalnie wygral GLB 35. Wtedy formentor byl jeszcze na papierze....ale wszyscy trabili,ze ma byc "premium", wczesniej testowalem Atece ktora byla dla mnie totalnym plastikiem i nieporozumieniem wiec kiedy nie dojechal mi GLB, a wlasnie jechaly do PL pierwsze Formentory kupilem go poniekad w ciemno, w ciagu kilku dni...łudzac sie,ze bedzie jak w broszurkach :) Do tego cena za jak wtedy myslalem, premium i "nowe otwarcie" byla fantastyczna vs pozostale opcje. De-facto ku mojemu zaskoczeniu jesli chodzi o wykonczenie, dramatu nie ma, nie kluje w oczy jak Ateca ALE jakosc...jako calosc - no po prostu NIE. Gdybym cofnal czas..czekalbym na GLB albo wzial BMW x3 M40i, GLC 43 mi nie lezal bo mial "stary" srodek...caly czas bije sie z myslami czy nie olac leasingu i nie sprzedac tego samochodu bo jestem nim po prostu zmeczony. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt procesu sadowego ze sprzedawca i kwestia tego,ze licze,ze odzyskam calosc pieniedzy za ten szmelc. Co do usuwania usterek i gwarancji - smiech na sali, wiec przestrzegam przed hurra optymizmem,ze jest 5 lat :-) Problemy moze usuna,a moze nie,a w zasadzie to moze zle bedziesz uzytkowal auto...kupujac dzisja jak dla mnie to dalej jak z kotem w worku, bo nikt Ci nie da gwarancji,ze WSZYSTKIE problemy zostana usuniete,a patrzac jak do tego podchodza to moze zaraz sie okaze "ze to stan techniki",a fotele sie wytarly bo zle wsiadam :-) Wyjezdzajac z salonu mialem "obiecane",ze CarPlay bedzie dziala bezprzewodowo do lutego/marca 2021 :-) Jak napisalem w innym watku - kupilem sobie pierwszego VAGa skuszony reklamami...jest pierwszy, a do tego na pewno ostatni :-) Jesli ktos chce miec auto bardziej premium...to na pewno nie te drzwi - ja osobiscie po 10 miesiacach uzywania jestem zly na siebie i zazenowany jaki badziew kupilem. I tak - jezdzi super...ale oczekuje od auta czegos wiecej i nie chce wsiadajac codziennie rano zastanawiac sie "a co wydarzy sie dzisiaj".

Na YT wyskoczyl mi taki test...niby golf 8 GTI ale jakby wkleic tam Formentora, bez porownan bo i jak....to 200% ogolna konkluzja pasuje
VZ
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: qbait »

Kurczę, rozważam jeszcze Kia Stinger. Formentor był moim leaderem ze względu na lepszą wartość i nowszą konstrukcję, ale po przeczytaniu tych komentarzy jestem zmieszany :(
zaksiu1985
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2021, 20:50

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: zaksiu1985 »

Kapust pisze: 31 sie 2021, 11:21 Hej!

Ja szukalem auta dobre 6 miesiecy...jezdzilem roznymi BMW / Mercedesami / Volvo rozwazalem nawet uzywane Maserati Levante w ferworze walki - tak po prostu szukalem "czegos" - zalozenie bylo takie,iz auto ma miec 300+ i byc zwinne, nie za wielkie, musi byc odorbine wyzsze bo mieszkamy na odludziu, do tego srodek w ktorym bedzie mi "milo" :) - Zona zabronila mi kupowac Macana (wiecie jak to z kobietami) wiec finalnie wygral GLB 35. Wtedy formentor byl jeszcze na papierze....ale wszyscy trabili,ze ma byc "premium", wczesniej testowalem Atece ktora byla dla mnie totalnym plastikiem i nieporozumieniem wiec kiedy nie dojechal mi GLB, a wlasnie jechaly do PL pierwsze Formentory kupilem go poniekad w ciemno, w ciagu kilku dni...łudzac sie,ze bedzie jak w broszurkach :) Do tego cena za jak wtedy myslalem, premium i "nowe otwarcie" byla fantastyczna vs pozostale opcje. De-facto ku mojemu zaskoczeniu jesli chodzi o wykonczenie, dramatu nie ma, nie kluje w oczy jak Ateca ALE jakosc...jako calosc - no po prostu NIE. Gdybym cofnal czas..czekalbym na GLB albo wzial BMW x3 M40i, GLC 43 mi nie lezal bo mial "stary" srodek...caly czas bije sie z myslami czy nie olac leasingu i nie sprzedac tego samochodu bo jestem nim po prostu zmeczony. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt procesu sadowego ze sprzedawca i kwestia tego,ze licze,ze odzyskam calosc pieniedzy za ten szmelc. Co do usuwania usterek i gwarancji - smiech na sali, wiec przestrzegam przed hurra optymizmem,ze jest 5 lat :-) Problemy moze usuna,a moze nie,a w zasadzie to moze zle bedziesz uzytkowal auto...kupujac dzisja jak dla mnie to dalej jak z kotem w worku, bo nikt Ci nie da gwarancji,ze WSZYSTKIE problemy zostana usuniete,a patrzac jak do tego podchodza to moze zaraz sie okaze "ze to stan techniki",a fotele sie wytarly bo zle wsiadam :-) Wyjezdzajac z salonu mialem "obiecane",ze CarPlay bedzie dziala bezprzewodowo do lutego/marca 2021 :-) Jak napisalem w innym watku - kupilem sobie pierwszego VAGa skuszony reklamami...jest pierwszy, a do tego na pewno ostatni :-) Jesli ktos chce miec auto bardziej premium...to na pewno nie te drzwi - ja osobiscie po 10 miesiacach uzywania jestem zly na siebie i zazenowany jaki badziew kupilem. I tak - jezdzi super...ale oczekuje od auta czegos wiecej i nie chce wsiadajac codziennie rano zastanawiac sie "a co wydarzy sie dzisiaj".

Na YT wyskoczyl mi taki test...niby golf 8 GTI ale jakby wkleic tam Formentora, bez porownan bo i jak....to 200% ogolna konkluzja pasuje
Bez urazy ale jeżeli kupiłeś Formentora (a w zasadzie wziąłeś w leasing) bo myślałeś że to auto klasy premium to brak mi słów. Porównujesz Maserati, GLB35 do Formentora??? idz na całość i porównaj do Verona albo Chirona, kurde kupiłeś auto sportowe które uważasz za klasę premium?? nie pomyśłałeś ze 200tyś to troche mało jak na nową klasę premium? sorry ale nie myślałeś co kupujesz albo nie wiec co...
Kapust
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 14 sie 2021, 15:22

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: Kapust »

To jak juz wiemy,ze znasz sie na nazwach b. drogich aut to teraz lepiej pomoz koledze i odpowiedz na pytanie czy kupilbys jeszcze raz Formentora bo takiego
feedbacku szukal :-)
Czlowiek potem przeglada polskie
fora....a tam madrosci wszelakie tylko nie te przydatne ;-)
VZ
pjawien
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2021, 11:47

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: pjawien »

Czy kupiłbym ponownie? Tak z pewnością tak. Radość z jazdy jest duża.

Problemy z systemem Infotaiment po ostatnich upgrade praktycznie zniknęły.

Natomiast z całą pewnością nie zamówiłbym ponownie skórzanej tapicerki. Niestety po dwu miesiącach używania (ok. 5000 km) wygląda jak w innych samochodach po 150 tys km. - od nowości na siedziskach była luźna.
Muszę przyznać, że serwis się postarał i wymienia mi właśnie tapicerkę fotela kierowcy, ale z zastrzeżeniem od producenta, że to bardzo wyjątkowo i to są objawy używania i że nigdy więcej. Jeżdże teraz zastępczym (ze znacznie wiekszym przebiegiem) z tapicerką materiałową i codziennie bardziej żałuję wyboru skóry :(
Jaro Anti
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 sie 2021, 17:57

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: Jaro Anti »

Jaka skóra czarna czy niebieska?
pjawien
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2021, 11:47

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: pjawien »

Czarna, ale z opisów na forach zagranicznych wynika, że dla każdej skóry, czarnej, czy niebieskiej jest słabo.
ODPOWIEDZ