Czy kupilibyście ponownie?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
JANUSZ003
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 01 paź 2023, 10:43

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: JANUSZ003 »

Koledzy chciałbym odświeżyć i prosić o pomoc jak w temacie czy kupilibyście ponownie Formentora . Zastanawiam się nad jego zakupem i trochę mam wątpliwości po przeczytaniu kilku wątków na Forum szczególnie uwidacznia się problem z infotainment i ogólnie z elektroniką . Niby gwarancja 5 lat ale miło jest wtedy jak nie ma potrzeby korzystania z serwisu . :)
mn123
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2021, 15:05

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: mn123 »

Tak, bez wahania. Na razie jedynie wymieniony panel w podsufitce, a przyjemność jazdy wielka. MN
mn123
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2021, 15:05

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: mn123 »

PS. Po póltora roku eksploatacji, MN
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 182
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: alfiorz »

Kupiłbym ponownie.
Odnośnie problemów z infotainmentem/elektroniką - wynikają one moim zdaniem z niedoładowania akumulatora. 3-4 tygodnie jazdy miejskiej i zaczynają się restarty, lagi, zawieszenia itp.
Więc albo regularnie dłuższe trasy, albo od razu zaopatrz się w prostownik do akumulatorów AGM i co miesiąc ładowanie. I jest święty spokój.
JANUSZ003
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 01 paź 2023, 10:43

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: JANUSZ003 »

alfiorz pisze: 01 paź 2023, 13:30
Odnośnie problemów z infotainmentem/elektroniką - wynikają one moim zdaniem z niedoładowania akumulatora.
Ciekawa teza macie podobne spostrzeżenia ? Dzięki za opinie .
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 307
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: rsmiech »

Kupiłbym ponownie. Bez wahania.
Teraz to przynajmniej mało rzeczy w Formenterze by mnie zaskoczyło.
Co do tezy z akumulatorem to, .... trzeba w coś wierzyć. :-)
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 116
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: Horde »

JANUSZ003 pisze: 01 paź 2023, 14:28
alfiorz pisze: 01 paź 2023, 13:30
Odnośnie problemów z infotainmentem/elektroniką - wynikają one moim zdaniem z niedoładowania akumulatora.
Ciekawa teza macie podobne spostrzeżenia ? Dzięki za opinie .
Ja mam trochę inne odczucia, mam wrażenie, że na restarty ma wpływ temperatura, w upalne dni wydaje się, że miałem więcej takich przypadków, może się mylę i to zbieg okoliczności.
Teraz praktycznie się nie zdarza, sporadycznie. Akumulatora jeszcze nie doładowywałem, nie robiłem dłuższych tras. Fakt, że jeżdżę z wyłączonym start-stop i niedawno wpadła jakaś mała aktualizacja, może to
też ma znaczenie.
Czy kupiłbym ponownie, pewnie tak. W tych pieniądzach nie widzę ciekawej konkurencji, no chyba, że ktoś kupuje jakaś maksymalną wersje to pewnie można coś znaleźć równie fajnego.
Frajda z jazy, wygląd, dynamika, bogate wyposażenie już w standardzie. Trochę obawiam się jak będzie z eksploatacją, awaryjnością. Na początku trochę odczuwałem twardość zawieszenia, ale miałem na maksa napompowane opony przez salon.
Teraz mam niższe ciśnienie i pewnie przyzwyczajenie robi swoje, ale jeździ mi się przyjemniej.
JANUSZ003
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 01 paź 2023, 10:43

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: JANUSZ003 »

Horde pisze: 02 paź 2023, 11:32
JANUSZ003 pisze: 01 paź 2023, 14:28
alfiorz pisze: 01 paź 2023, 13:30 Trochę obawiam się jak będzie z eksploatacją, awaryjnością. .
I to jest fundamentalne pytanie . Autko jest śliczne , ale jeszcze żeby jeździło i się nie psuło :)
Carlitos
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2023, 01:32

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: Carlitos »

A ja mam 3.5k km i w serwisie tylko na pierwszy olej. Problem z infotainmentem mam taki, że jak przełączę z AA na ustawienia auta i ponownie na AA to znikają mi ikonki szybkiego dostępu z AA. Ale już zweryfikowałem, że to wina Sraomi X11T pro i jego badziewia zwanym MIUI.
Mój egzemplarz bez zarzutu i brałbym drugi raz zdecydowanie.
amaverick
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2024, 09:36

Re: Czy kupilibyście ponownie?

Post autor: amaverick »

Przymierzam się właśnie do zakupu i zatrzymałem się w martwym punkcie, bo dosłownie przed złożeniem zamówienia okazało się że podgrzewana kierownica jest tylko ze skrzynią automatyczną!!! Co za dzban powiązał taką opcję w czasach kiedy każdy inny producent w standardzie w tej cenie daje jako coś normalnego, a nie luksus? W salonie jest krótka piłka, tylko skrzynia AT, przykro nam. Przecież nie będę januszował z podgrzewanymi nakładkami w nowym aucie, bez jaj. A nie chcę automatu bo Cupra oferuje jedną z gorszych skrzyń VW DSG7. Zacząłem się zastanawiać nad Tucsonem albo Qashqaiem, Tucson ma nawet tylną kanapę podgrzewaną, tyle że bardziej podoba mi się Cupra.
Macie wiedzę/pomysły jak to obejść? Może ktoś z Was przerobił taki temat?
ODPOWIEDZ