Poziom wyciszenia

Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47

Poziom wyciszenia

Post autor: Michal »

Pytanie do właścicieli, i nie tylko.

Jak oceniacie poziom wyciszenia?
Czy z nadkoli docierają duże szumy?
Podczas deszczowej pogody bardzo przeszkadza?

Zastanawialiście się nad poprawą fabryki?
A może ktoś już ogarniał temat?
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: mar3k »

Nie jest idealnie, ale jest dość cicho. Dla przykładu, w mojej Inisgni 2.0 cdti, przy 200km/h można spokojnie rozmawiać mimo lekkiego szumu, to tutaj podobne poziomy dB są dopiero powyżej 230km/h (oczywiście na niemieckiej autostradzie 8-)). Miałem tez na moment Cupre Atece 310km i było sporo głośniej.
meu
Formenciarz
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: meu »

Moim zdaniem głośno słychać szum kół. Zastanawiam się nad wytłumieniem przednich nadkoli ale tylko na tych plastikowych zdejmowanych nadkolach oraz bagażnika z nadkolami od środka. Tylne nadkola są z jakiegoś jakby sprasowanego papieru i chyba nie bardzo da się na nie nakleić maty tłumiące.

A Ty w końcu podziałałaś coś z wytłumieniem?
1.5 TSI DSG
yarns
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2022, 10:08

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: yarns »

Ja się właśnie przesiadłem z Tiguana (r.2017/4x4/180km) i różnicę w hałasie w kabinie czuję ogromną. W Formentorze nieprzyjemny hałas (utrudniający rozmowę) zaczyna się przy 120-130 km/h, w Tiguanie podobny poziom był przy 180-190 km/h.
Zastanawiam się na ile jest to kwestia braku osłony silnika i braku wyciszenia maski. Ktoś działał w temacie wyciszenia? - da się to zrobić w ASO, żeby nie stracić gwarancji?
Obrazek
Obrazek
Michal
Formenciarz
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2021, 08:47

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: Michal »

Nie stracisz gwarancji stosując maty bitumiczne.
Co do maski, tu masz numer fabrycznego wyciszenia 5FA863831
Ja u siebie założyłem ale nie słyszę różnicy
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 121
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: MacGul »

Mam wyciszenie maski, zabrali mi natomiast osłonę silnika i nie słychać różnicy w głośności ( przy najmniej ja nie słyszę )

Maciej
VZ 310
Maciej
TomekT
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2021, 20:30

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: TomekT »

Jak wyciszałem drzwi i dokładałem audio (wzmacniacz z procesorem + głośniki i sub w bagażniku) w profesjonalnej firmie , to dowiedziałem się, że dołożenie wyciszenia maski nic nie zmieni lub bardzo mało.
meu
Formenciarz
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: meu »

TomekT pisze: 06 maja 2022, 18:53 Jak wyciszałem drzwi i dokładałem audio (wzmacniacz z procesorem + głośniki i sub w bagażniku) w profesjonalnej firmie , to dowiedziałem się, że dołożenie wyciszenia maski nic nie zmieni lub bardzo mało.
Tomek,
jak u Ciebie po wygłuszeniu?
Też mam zamiar wygłuszyć drzwi i nadkola + bagażnik skąd moim zdaniem najbardziej słychać szum.
1.5 TSI DSG
meu
Formenciarz
Posty: 29
Rejestracja: 16 mar 2022, 20:12

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: meu »

MacGul pisze: 06 maja 2022, 11:46 zabrali mi natomiast osłonę silnika
Jak to? Osłona silnika chyba jest nawet w najtańszej wersji. Owszem wygłuszenia maski u mnie nie było ale dołożyli za darmo (zresztą w serwisie to koszt niecałych 150zł).
1.5 TSI DSG
TomekT
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2021, 20:30

Re: Poziom wyciszenia

Post autor: TomekT »

U mnie wyciszenie tylko poszło w przednie drzwi.
To daje najwięcej dla doznań audio kierowcy. Wyciszenie nadkoli, bagażnika, maski itd. daje już mniejszy efekt - tak się dowiedziałem w firmie audio, więc odpuściłem puki co te elementy.
ODPOWIEDZ