Bezprzewodowy Android Auto

NK71
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2022, 08:33

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: NK71 »

Michal pisze: 18 gru 2021, 18:25
oskfry pisze: 17 gru 2021, 20:08 Ktoś wie jak to jest z tym odblokowaniem AA wireless, a gwarancja? Może się ktoś sadzić?
Przy skanowaniu zauważą że było modyfikowane. Przeszedłem temat w seacie. Odblokowałem doświetlanie zakrętów, jeździłem tak 2 lata i coś tam się popluli, że samochód nie jest przystosowany do tego bo producent nie wyposażył blablabla. Przywrócili fabryczne z ostrzeżeniem, że to pierwszy i ostatni raz, potem stracę gwarancję ale na jaki dokładnie element to Pan w serwisie nie wiedział. Zaraz po powrocie z aso znów odblokowałem. Nikt później nic nie powiedział.

Sądzę, że może to wyglądać podobnie i tutaj. Możliwe, że nikt nie zauważy, albo oleją temat.
No chyba, że te nowe wysyłają już na serwer.
Wczoraj dzwoniłem w kwestii odblokowania mi AA Wireless w serwsie. Chciałem, żeby to ASO mi legalnie odblokowało tę funkcję :)
Odmówili, bo okazuje się, że decyzją producenta ta funkcja w Polsce ma być niedostępna. Serwisant/doradca przyznał, że to dziwna decyzja Seata, ale mają związane ręce w tej sprawie.

Co do utraty gwarancji po odblokowaniu AA Wireless, to serwisant/doradca przekazał mi, że to nie powinno mieć wpływu, bo nie jest to ingerencja w konstrukcję czy parametry auta. Ale to tylko opinia serwisanta.

Z kolei jak pytałem o odblokowanie innych opcji (np. Travel Assist), to stwierdził, że tego by już nie rekomendował, bo to zmiana konfiguracji auta. Wytłumaczył, że jak auto wyjeżdża z fabryki to ma określone specjalnymi kodami wszystkie główne opcje i parametry. I to musi być niezmienne dla zachowania gwarancji.

Ciekawe czy da się coś zmodyfikować na własną rękę, a po czasie przywrócić przed ewentualną wizytą w serwisie, tak żeby nikt w ASO się nie poznał...?
Bastek333
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2021, 12:55

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: Bastek333 »

Zablokowany bezprzewodowy AA w Polsce to "wina braku umowy z operatorem systemu" - cokolwiek to oznacza (info bezposrednio z salonu)

Ja to rozumiem na zasadzie ze kazdy kto korzysta w Polsce z przesylu danych na jakis czestotliwosciach (bo AA idzie przez WIFI) zapewne musi dostac na to pozwolenie od panstwa. Troche mnie to dziwi bo kazdy w domu ma jakis router WIFI i sieje sygnalem ile wlezie gdzie popadnie :) - ale moze producenci urzadzen siejacych WIFI maja taki obowiazek...

Wiec jesli decyzja o pozwolenie uzywania danej czestotliiwosci lezy w rekach naszego rzadu to nie wiem czy sie doczekamy... no chyba zeby uzasadnic potrzebe wlaczenia wireless AA walka z covidem
Wru
Forek
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2022, 09:46

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: Wru »

NK71 pisze: 19 sty 2022, 16:34
Michal pisze: 18 gru 2021, 18:25
oskfry pisze: 17 gru 2021, 20:08 Ktoś wie jak to jest z tym odblokowaniem AA wireless, a gwarancja? Może się ktoś sadzić?
Przy skanowaniu zauważą że było modyfikowane. Przeszedłem temat w seacie. Odblokowałem doświetlanie zakrętów, jeździłem tak 2 lata i coś tam się popluli, że samochód nie jest przystosowany do tego bo producent nie wyposażył blablabla. Przywrócili fabryczne z ostrzeżeniem, że to pierwszy i ostatni raz, potem stracę gwarancję ale na jaki dokładnie element to Pan w serwisie nie wiedział. Zaraz po powrocie z aso znów odblokowałem. Nikt później nic nie powiedział.

Sądzę, że może to wyglądać podobnie i tutaj. Możliwe, że nikt nie zauważy, albo oleją temat.
No chyba, że te nowe wysyłają już na serwer.
Wczoraj dzwoniłem w kwestii odblokowania mi AA Wireless w serwsie. Chciałem, żeby to ASO mi legalnie odblokowało tę funkcję :)
Odmówili, bo okazuje się, że decyzją producenta ta funkcja w Polsce ma być niedostępna. Serwisant/doradca przyznał, że to dziwna decyzja Seata, ale mają związane ręce w tej sprawie.

Co do utraty gwarancji po odblokowaniu AA Wireless, to serwisant/doradca przekazał mi, że to nie powinno mieć wpływu, bo nie jest to ingerencja w konstrukcję czy parametry auta. Ale to tylko opinia serwisanta.

Z kolei jak pytałem o odblokowanie innych opcji (np. Travel Assist), to stwierdził, że tego by już nie rekomendował, bo to zmiana konfiguracji auta. Wytłumaczył, że jak auto wyjeżdża z fabryki to ma określone specjalnymi kodami wszystkie główne opcje i parametry. I to musi być niezmienne dla zachowania gwarancji.

Ciekawe czy da się coś zmodyfikować na własną rękę, a po czasie przywrócić przed ewentualną wizytą w serwisie, tak żeby nikt w ASO się nie poznał...?
Tak żeby nikt się w ASO nie poznał to już chyba się nie da. W systemie zobaczą zmianę. Wg mnie jest jednak duża szansa że to oleją.

Mi parę dni temu wyskoczył jakiś błąd światła przeciwmgielnego. Po skończonej jeździe sprawdziłem że działa, zgasiłem silnik, zapaliłem ponownie i błędu nie było. Na drugi dzień mail z serwisu Cupra "dostaliśmy info z systemu o usterce światła, prosimy o telefon żeby się umówić na serwis". Odpisałem że zniknęło i olałem bo mi czasu szkoda, ale to pokazuje że wszystko na bieżąco spływa na serwery VW. Jak mawia klasyk - "permanentna inwigilacja" :D

Co do bezprzewodowego AA to dziś kupiłem OBDeleven, zarejestrowałem licencję PRO, wykonałem kroki z wątku (sterownik 5F -> adaptacje -> function_configuration_connectivity -> zmieniłem: google_android_auto na ON, app_connect_over_wifi na YES, apple_car_play na ON, reszta była już dobrze) i po sparowaniu telefonu na nowo zaczęło działać bezprzewodowo. Oczywiście telefon podłączony do samochodowego WiFi, inaczej nie zadziała.

CIEKAWOSTKA: ten sterownik 5F jest zabezpieczony SFD. OBDeleven odblokowuje to automatycznie, ale wcześniej trzeba zrobić 2FA w aplikacji oraz podać swoje dane. Odblokowanie SFD to łączenie się serwerów OBDeleven z serwerami VW, więc moja zmiana jest automatycznie u nich zarejestrowana. OBDeleven na życzenie VW może podać im dane (tak mają z VW uzgodnione). Także wiedzieć że odblokowałeś będą.
W sterowniku 5F pojawia się błąd że SFD jest odblokowany i "świeci się" na czerwono. Po ponownym zablokowaniu SFD (można to zrobić z apki albo po jakimś czasie sam się zablokuje) się czyści (tzn. "świeci się" na zielono - nieaktywny). Można skasować potem, co uczyniłem. Jak serwis się podepnie to "na pierwszy rzut oka" nie będzie widział że było odblokowane. Ale na serwerach się zapisało...
Aha, ja mam SW w wersji 1804, nie wiem może wcześniej tego SFD nie było...
Formentor 190 KM DSG '21
kupra
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2022, 19:44

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: kupra »

Wiecie czy na sofcie 1672 da się też w ten sposób odblokować bezprzewodowe AA czy muszę mieć soft 17xx w górę?

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Kaudii
Formenciarz
Posty: 43
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:08

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: Kaudii »

Z tego co gdzieś czytałem na niemieckim forum, to powinno to również zadziałać bez problemu

Jak jesteś z okolic Trójmiasta to możemy to sprawdzić
MaKo
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:23

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: MaKo »

Samochód odebrałem kilka dni temu (15.02), posiadam soft w wersji 1890. Po pierwszym podłączeniu swojego telefonu po kablu nie ma teraz problemów z łączeniem się bezprzewodowo. Android auto automatycznie łączy się w kilka sekund, telefonu nie trzeba nawet wyjmować z kieszeni. Opcja na prawdę bardzo wygodna i wszystko na razie działa bez problemów.
Horde
Formenciarz VZ
Posty: 114
Rejestracja: 08 maja 2023, 18:15

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: Horde »

Czy można ustawić tak żeby AA nie uruchamiał się za każdym uruchomieniem samochodu? Czy można też wyłączyć, żeby nie uruchamiały się mapy?
Gregk
Formenciarz
Posty: 11
Rejestracja: 09 cze 2023, 07:48

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: Gregk »

Cześć
Potwierdzam , na sofcie 1890 AA Wireless działa bezproblemowo.
Odblokowałem VCP + generator kodów SFD.
Awatar użytkownika
Mattee1987
Formenciarz
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2023, 16:26
Lokalizacja: PWL
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: Mattee1987 »

Horde pisze: 30 maja 2023, 20:49 Czy można ustawić tak żeby AA nie uruchamiał się za każdym uruchomieniem samochodu? Czy można też wyłączyć, żeby nie uruchamiały się mapy?
Jak wejdziesz w menu AA i wyjdziesz do systemu ikoną 'Cupra' to tam możesz sobie krzyżykiem rozłączyć AA z Twoim telefonem. Przy kolejnym uruchomieniu nie będzie się automatycznie odpalał. Audio ze spotify ze zdjęciami albumów pójdzie normalnie po bluetooth ale bez angażowania AA i zżerania baterii.
1.5 TSI 150KM DSG // Magnetic Tech
Awatar użytkownika
NoBu
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 08 kwie 2023, 13:53

Re: Bezprzewodowy Android Auto

Post autor: NoBu »

Cześć,

Trochę cofnę się w temacie - odtwarzanie muzyki z telefonu przez AA.

Powiedzcie mi czy ktoś próbował różne konfiguracje i czy wydedykowal która opcja wychodzi najprzyjemniej (brzmienie)?

Czy Tidala z AA puszczać po kablu / WiFi / BT?

Czy telefon wpięty po WiFi do auta i po bt + kablem - działa na wszystkich tych kanałach czy mając podłączone go po sieci kabel jest tylko "ładowaniem kablowym"?
:arrow: Czarna Mentorka VZ5 :oops:
ODPOWIEDZ