Wyświetlacz zegary

Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5
Posty: 298
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: rsmiech »

nie wykluczam, aczkolwiek co jakiś czas, a także w dniu usterki podnosiłem maskę (obd11 tego chce :-)) i było czysto od zwierząt, co mnie nawet zdziwiło, ponieważ w pozostałych dwóch autach są ślady kota, kuny czy czego tam w komorze silnika.
ASO zajmuje się autkiem już cały tydzień, nic ponadto, co sam ustaliłem nie znaleźli. Czekają na decyzję centrali, czy mogą wymienić mechatronikę skrzyni za 9kpln na gwarancji, wszak istnieje podejrzenie, że może użytkownik mógł mieć boxa a wówczas nici z gwarancji.
Zaproponowałem nawet, żeby odłączyli akumulator, może podobnie jak w przypadku poprzedniej usterki dachu panoramicznego i sufitowego panelu sterującego, samo się naprawi.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
Slavek
Formenciarz
Posty: 39
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Been thanked: 2 times

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: Slavek »

Witam. Mam pytanie, trip na zegarach, ten obok przewidywanych km do przejechania na baku, to co pokazuje? Pokasowali mi dane w salonie po aktualizacji i nie mogę dojść do ładu. Tę wartość trip można kasować?
Pozdro.
2.0 190KM
Paweel
Formenciarz
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: Paweel »

Slavek pisze: 01 lut 2024, 21:53 Witam. Mam pytanie, trip na zegarach, ten obok przewidywanych km do przejechania na baku, to co pokazuje? Pokasowali mi dane w salonie po aktualizacji i nie mogę dojść do ładu. Tę wartość trip można kasować?
Pozdro.
Pokazuje przebieg od momentu wybranego przez Ciebie.
Tzn. Zerujesz wartość przebiegu (trip) np przy tankowaniu. I zlicza Ci kilometry dopóki nie zresetujesz ponownie. Dzięki temu możesz liczyć np ile przejedziesz na baku lub ile km jest od punktu do punktu.
Black vz 2.0 310KM
Slavek
Formenciarz
Posty: 39
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Been thanked: 2 times

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: Slavek »

Dzięki za info. Tak i mi sie wydawało ale właśnie wczoraj zatankowałem i przebieg trip pozostał nieskasowany. Jak się go zeruje? Wydawało mi się że on po tankowaniu zeruje się sam.
2.0 190KM
Paweel
Formenciarz
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: Paweel »

Slavek pisze: 02 lut 2024, 07:38 Dzięki za info. Tak i mi sie wydawało ale właśnie wczoraj zatankowałem i przebieg trip pozostał nieskasowany. Jak się go zeruje? Wydawało mi się że on po tankowaniu zeruje się sam.
Z tego co pamiętam to ikonka cupry na wyswietlaczu centralnym. Potem ustawienia wewnętrzne-infotainment-zeruj przebieg dzienny.
Jakoś tak. Będziesz wiedział jak klikniesz.
Black vz 2.0 310KM
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5
Posty: 298
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: rsmiech »

Slavek pisze: 02 lut 2024, 07:38 Dzięki za info. Tak i mi sie wydawało ale właśnie wczoraj zatankowałem i przebieg trip pozostał nieskasowany. Jak się go zeruje? Wydawało mi się że on po tankowaniu zeruje się sam.
Kasuje się dopiero jak ruszysz, po kilku sekundach. Jest to dobre bo po tankowaniu masz jescze sznasę sprawdzić, poprzedni wynik. Kasować możesz z tableta lub z kierownicy jeśli w środkowym wyświetlaczu na desce masz wyświetlane jedno z 3 spalań, od uruchomienia, od zatankowania, długodystansowo, wystarczy długo przycisnąć prawe pokrętło na kierownicy..
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
Slavek
Formenciarz
Posty: 39
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Been thanked: 2 times

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: Slavek »

rsmiech pisze: 04 lut 2024, 23:15
Slavek pisze: 02 lut 2024, 07:38 Dzięki za info. Tak i mi sie wydawało ale właśnie wczoraj zatankowałem i przebieg trip pozostał nieskasowany. Jak się go zeruje? Wydawało mi się że on po tankowaniu zeruje się sam.
Kasuje się dopiero jak ruszysz, po kilku sekundach. Jest to dobre bo po tankowaniu masz jescze sznasę sprawdzić, poprzedni wynik. Kasować możesz z tableta lub z kierownicy jeśli w środkowym wyświetlaczu na desce masz wyświetlane jedno z 3 spalań, od uruchomienia, od zatankowania, długodystansowo, wystarczy długo przycisnąć prawe pokrętło na kierownicy..
No właśnie u mnie nic samo sie nie kasuje. Tankowałem ostatnio i trip pozostał taki jaki był. O kasowaniu tych danych to wiem, nie chciałbym tylko kasować przebiegu długodystansowego bo lubię wiedzieć ile auto pali od początku jak jest u nas.
2.0 190KM
slawlik
Formenciarz VZ
Posty: 151
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: slawlik »

A cupra Connect jest aktywna?
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5
Posty: 298
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: rsmiech »

Reset Trip
Sorki, żle zrozumiałem, Tobie chodzi o przebieg Trip.

Trip nie resetuje się automatycznie. Aby zresetować go ręcznie mamy dwie możliwości:

1. odłączyć akumulator (opcja szybka prosta i skuteczna, każdy fermentor bez klucza 10 nie powinien wyjeżdżać w trasę), lub opcja alternatywna
2. niekoniecznie szybka, za to bardzo intuicyjna:
wystarczy wejść do ustawień samochodu, ustawień wnętrza, ustawień infortainment, tam odszukać opcję "Zrestej licznik podróży >"
I już.
Jak to kiedyś zauważył w swym materiale o fromentorze "Petryn Ględzi" "...jedno jest pewne, autor interfejsu z pewnością nienawidzi ludzi..."
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
Slavek
Formenciarz
Posty: 39
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Been thanked: 2 times

Re: Wyświetlacz zegary

Post autor: Slavek »

Dokładnie o ten trip chodzi, ten zaznaczony zielonym kółkiem. Jak wrócę z szusowania to spróbuję to kliknąć.
2.0 190KM
ODPOWIEDZ