Usterki występujące w Cupra Formentor

Waldek
Formenciarz
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2022, 13:48

Usterki występujące w Cupra Formentor

Post autor: Waldek »

Witam, chciałem zaproponować aby użytkownicy formentorów pochwalili się usterkami ich samochodów- nie chodzi mi o typowe bolączki czyli awarie infotainment czy skrzypiąca tapicerka raczej o aspekty mechaniczne:
Formentor VZ- 24500 przebiegu użytkowany od marca 2021- z awarii to nie działająca od początku indukcja wymieniona przez ASO. Poza tym jak narazie bez większych awarii mechanicznych.
Bronek007
Formenciarz
Posty: 28
Rejestracja: 27 paź 2021, 10:11
Been thanked: 3 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Bronek007 »

Kamerka cofania, wymieniona przez serwis
1,5 TSI, 7 dsg
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 132
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 8 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: MacGul »

Luźny rygiel maski - lekko się ruszała. Wymieniony.
Po aktualizacji do 1896 od 3 tygodni jest super - wszystko działa.
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 310
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ
Has thanked: 2 times
Been thanked: 16 times

Re: Usterki waszych aut

Post autor: rsmiech »

oprócz usterek samoistnie ustępujących, które pojawiają się z różnym nasileniem od raz na dwa tygodnie do 2x na tydzień typu:
- usterka systemu front assist, usterka kamery cofania, usterka ACC, usterka czujników parkowania,
przydarzyły mi się również poważniejsze:
- usterka sufitowej konsoli dotykowej, nie działała, nie można była załączyć oświetlenia oraz obsługiwać dachu panoramicznego. Oczekując na wizytę serwisową umówioną na za 3 tygodnie od zgłoszenia odłączyłem na chwilę akumulator i usterka ustąpiła,
- uszkodzenie sterownika automatycznej skrzyni, w 2 miesiącu użytkowania Forka stanąłem na pasie awaryjnym ekspresówki ponieważ automatyczna skrzynia wysprzęgliła i odmówiła dalszej jazdy.
Auto znajduje się od 06.07.2022 w ASO a Ci zamiast usunąć usterkę, badają czy kwalifikuje się to na naprawę gwarancyjną analizując czy sterowniki w samochodzie nie były w jakikolwiek sposób modyfikowane.
Żenada.
Odbiór samochodu był końcem kwietnia 2022, soft systemu multimedialnego 1890, przebieg 6656km.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
Waldek
Formenciarz
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2022, 13:48

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Waldek »

ASO VW to tak jakby kupić auto bez gwarancji. Nigdy nic nie chcą uznać:). Byłem świadkiem rozwoju sytuacji w której spłonął golf 8gti- proces uznania wady auta trwał ponad pół roku a klient w tym czasie spłacał grzecznie leasing. Vw początkowo odmówił wypłaty ponieważ stwierdził, że auto było na boxie (a nie było), później wysyłali części silnika w tym turbosprężarkę żeby sprawdzić jej termikę niby podniesioną w skutek boxa- sprawdzanie temperatur w spalonym wraku to spore nadużycie. Dopiero po ponad pół roku zorientowali, że produkują chłam który się sam podpala w wyniku wadliwych osłon silnika. Podejście wprost wspaniałe do klienta.
krzysiek
Forek
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2022, 23:55

Re: Usterki waszych aut

Post autor: krzysiek »

Awaria systemu start stop po 2 tygodniach od odebrania auta. Silnik przeszedł w tryb awaryjny, naprawili jak narazie jest ok.
1.5 TSI 150KM DSG Wrocław
PabloS
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2022, 23:48

Re: Usterki waszych aut

Post autor: PabloS »

- piszczące hamulce ( od 8 tys. przebiegu) - czeka na wymiane klocków przez ASO (aktualnie 15 tys. - kilka tys. to bujanie sięz reklamacjami ( 4 wizyty w ASO)
- zablokowane od wewnątrz drzwi kierowcy (można sobie otworzyć szybę i pociągnąć za klamkę zewnętrzną, ale chyba nie o to chodzi :lol: :lol: )
Trokadero
Formenciarz
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2023, 08:00
Been thanked: 1 time

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Trokadero »

Błąd systemu SOS , uwalony sterownik brak komunikacji , wizyta w serwisie, po wymianie sterownika problem z zakodowaniem ( 3 godziny walki serwisu ale z sukcesem )
Fomentor było 327 KM 420 Nm jest 398 KM 532 Nm
baku87
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2023, 10:09

Re: Usterki waszych aut

Post autor: baku87 »

1. Niedziałające bez kluczykowe otwieranie drzwi podczas mrozów - jak dotarłem na umówiona wizyte to usterka juz nie występowała wiec nie uznali. Mam nagrać filmik podczas usterki ale poki co brak wiekszych mrozow :(
2. Usterka modułu SOS - jutro wizyta w serwisie
3. Sporadycznie resetujace i zawieszajace sie infotainment
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 75
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38

Re: Usterki waszych aut

Post autor: Iwanka »

Usterka regulacji zasiegu swiatel. Swieci sie bursztynowy trojkat i komunikat po kazdym uruchomieniu silnika. Matrixy swieca w trybie statycznym, nie doswietlaja i brak poziomowania. Dam znac co i jak za tydzien.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
ODPOWIEDZ