Ubezpieczenie FORMENTORA

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
MIchal149
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2022, 10:14

Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: MIchal149 »

Takiego tematu nie znalazłem na forum więc zakładam temat.
Czy przy finansowaniu VW są atrakcyjne promocje na ubezpieczenie typu 1% wartości albo ubezpieczenie za 1 zł?
Gdzie dostaliście najlepsze oferty na OC/AC na swoje Cupry?
jordan512
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2023, 08:29

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: jordan512 »

Niewiem jak z dobrymi promocjami, jedyne co mam napisane na ofercie umowy leasingowej *(wv)to: prawie 7k ubezpieczenie allianz lub ubezpieczenie wliczone w rate prawie 180zł brutto.
Kowal
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:08

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: Kowal »

U mnie salonowe AC/OC podobnie - Allianz, 6,5k. Do tego dorzuciłem GAP na 120k/5lat - Helvetia, 6k
VZ, Candy + Petrol, max opcja
Obrazek
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 75
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: Iwanka »

W moim przypadku 3500. Alianz za posrednictwem mojego agenta.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
MIchal149
Formenciarz
Posty: 10
Rejestracja: 16 gru 2022, 10:14

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: MIchal149 »

Iwanka pisze: 09 mar 2023, 15:13 W moim przypadku 3500. Alianz za posrednictwem mojego agenta.
Nie było problemu z ubezpieczeniem innym niż dealera? BO słyszałem, że robią o to problem w salonach.
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 75
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: Iwanka »

MIchal149 pisze: 10 mar 2023, 08:01
Iwanka pisze: 09 mar 2023, 15:13 W moim przypadku 3500. Alianz za posrednictwem mojego agenta.
Nie było problemu z ubezpieczeniem innym niż dealera? BO słyszałem, że robią o to problem w salonach.
Zadnego problemu dla nas czyli kupujacych ale sprzedawca chcial koniecznie od nas kopie polisy (chyba zeby przed szefem sie wytlumaczyc czemu nie wcisnal duuuzo drozszego dilerskiego - taki dziwny klimat). Podobnie z oponami zimowymi - cena z kosmosu u dilera.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
Mir4s
Formenciarz
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2023, 22:46

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: Mir4s »

Cześć,

Czy można na własną rękę ubezpieczyć Cuprę przez agenta ? Czy przy leasingu to salon nakłada przymus zakupu ubezpieczenia ( Allianz). Jest to stałą wartość 2.5% wartości ? Mi coś źle wyliczyli ,bo na umowie mam 7904zł przy wartości 247tyś. to daje 3.2% :evil:
RyBoL
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2023, 20:31

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: RyBoL »

Mir4s pisze: 21 wrz 2023, 22:40 Cześć,

Czy można na własną rękę ubezpieczyć Cuprę przez agenta ? Czy przy leasingu to salon nakłada przymus zakupu ubezpieczenia ( Allianz). Jest to stałą wartość 2.5% wartości ? Mi coś źle wyliczyli ,bo na umowie mam 7904zł przy wartości 247tyś. to daje 3.2% :evil:
Nie można, a przynajmniej ja dostałem taką informację od ludzi z Cupra Studio. Pierwszy rok musi być ubezpieczony tam gdzie chce tego leasingodawca.
Ja byłem u swojego agenta, żeby sprawdzić czy nie ma jakiś lepszych ofert w firmach, w których ubezpiecza samochód leasingodawca. Wtedy podobno można iść z taką ofertą do leasingodawcy i przedstawić mu ją jako bardziej korzystną co podobno daje podstawy do obniżenia kwoty ubezpieczenia (wtedy leasingodawca targuje się z ubezpieczycielem i przedstawia mu ofertę Twojego agenta).

Mój agent sprawdził oferty i nie znalazł nic tańszego niż oferta otrzymana od leasingodawcy. Natomiast dowiedziałem się, że bardzo duży skok w kwocie ubezpieczenia jest dopiero w kolejnym roku i wtedy warto się zainteresować zmianą ubezpieczyciela. To jest chyba taki "wabik" - dają Ci korzystną ofertę na start, a po roku znacznie zwiększają kwotę i jak nie ogarniesz tego wcześniej to Cię robią na hajs.
Cupra Leon HB 300KM Graphene Grey
Instagram: @cupra_rybka
Liener
Formenciarz
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2023, 23:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: Liener »

Piszesz takie rzeczy, bo tak "słyszałeś", czy czytałeś warunki leasingu?

Osobiście analizowałem umowę leasingu w VW leasing. Nie ma żadnego problemu z ubezpieczeniem auta we własnym zakresie, jednakże umowa zastrzega jakie musi to być ubezpieczenie. Warunki ubezpieczenia we własnym zakresie przedstawia się wówczas leasingodawcy, który za bodajże 400 zł + VAT weryfikuje czy ubezpieczenie jest zgodne z warunkami umowy. Jak nie to szukasz dalej, a jak się nie zmieścisz w terminach umownych to leasingodawca zawiera umowę na twój koszt.

Ja na wstępie dostałem u dealera wycenę na jakieś 5000 zł. Rozejrzałem się za ofertami konkurencji, pogadałem z dealerem i dostałem ofertę jak u konkurencji - ok. 3700 zł.

P.S. za drugi rok też można szukać ubezpieczenia we własnym zakresie.
RyBoL
Formenciarz
Posty: 24
Rejestracja: 21 sty 2023, 20:31

Re: Ubezpieczenie FORMENTORA

Post autor: RyBoL »

Liener pisze: 22 wrz 2023, 13:36 Piszesz takie rzeczy, bo tak "słyszałeś", czy czytałeś warunki leasingu?

Osobiście analizowałem umowę leasingu w VW leasing. Nie ma żadnego problemu z ubezpieczeniem auta we własnym zakresie, jednakże umowa zastrzega jakie musi to być ubezpieczenie. Warunki ubezpieczenia we własnym zakresie przedstawia się wówczas leasingodawcy, który za bodajże 400 zł + VAT weryfikuje czy ubezpieczenie jest zgodne z warunkami umowy. Jak nie to szukasz dalej, a jak się nie zmieścisz w terminach umownych to leasingodawca zawiera umowę na twój koszt.

Ja na wstępie dostałem u dealera wycenę na jakieś 5000 zł. Rozejrzałem się za ofertami konkurencji, pogadałem z dealerem i dostałem ofertę jak u konkurencji - ok. 3700 zł.

P.S. za drugi rok też można szukać ubezpieczenia we własnym zakresie.
Napisałem to co przekazał mi specjalista ds. ubezpieczeń z Dynamica w komunikacji mailowej. W warunki leasingu się nie wczytywałem.
Cupra Leon HB 300KM Graphene Grey
Instagram: @cupra_rybka
ODPOWIEDZ