Awarie systemu infotainment

Awatar użytkownika
Cinek
Admin
Posty: 6
Rejestracja: 07 sie 2021, 22:06

Awarie systemu infotainment

Post autor: Cinek »

W tym temacie wpisujcie jakie zdarzyły się wam nie miłe sytuacje z tabletem i ogólnie sprawy obsługi tabletu i nawigacji.
Moderator Grupy FB
Awatar użytkownika
CrokiET
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2021, 13:49

Re: Awarie

Post autor: CrokiET »

Po najnowszej aktualizacji zdarzyło mi się że dźwięk leciał tylko ze środkowego głośnika na desce. A tak to płynność już prawie idealna :D
VZ 310KM
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: mar3k »

U mnie jak do tej pory tylko raz się zawiesiło, a następnie samo zrobiło reboota. Po ostatniej aktualizacji cisza i spokój, a lag praktycznie zniknął.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 127
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 8 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

system w wersji C ( auto z 2020 roku ),
Mam aktualizacje do 1672 i ta ostatnia (z początku sierpnia)

Do tej pory miałem/mam :
- świeciła się kontrolka airbag - naprawili
- kilka razy cos takiego : stuk w okolicy manetki skrzyni biegów, po kilku sekundach na wyswietlaczu komunikat „Sos jest włączony , po około minucie potem na zegarach pojawia się komunikat „Nawigację niedostępna” a na tablecie działa,
- czasami komunikat o braku dostępności ostrzegania przy wysiadaniu - ale to wtedy gdy tablet jeszcze nie działa ( uruchamia się ),
- jak mam uruchomiony CarPlay to przy pierwszym włączeniu wstecznego brak obrazu, potem już jest,
- przy CarPlay strasznie płaski dźwięk - stereo jest, ale strumieniowanie przez BT brzmi prawie dobrze, a z CarPlay tragicznie.
- przy włączonym CarPlay , wyjście z auta z telefonem = brak dźwięku po wejściu. Pomaga zmiana na radio i powrót do CarPlay.
- raz nie zadziałał bezkluczykowy dostęp
VZ 310
Maciej
Kapust
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 14 sie 2021, 15:22

Re: Awarie

Post autor: Kapust »

Hej!

Ja mam VZ tez z 2020 ze wszystkim lacznie z hakiem (ver C) - odbior na poczatku grudnia i w zasadzie od nowosci auto stalo w serwisie co 3 tyg z czego raz 2,5 miesiaca po czym skonczylo sie na wymianie MIB'a. Teraz doszly bijace brembo (przebieg 15kkm) i przyznam szczerze,ze biorac pod uwage,ze nie dojechal mi GLB 35 (MB przewalil rok temu z normami Co2) to mam poczucie,ze dalem sie nabic w butelke jak chyba nigdy. W toku aktualnych dyskusji z VGP powoli dochodzimy do pozwu bo wszyscy udaja,ze auto jezdzi i jest super ;)

U mnie to samo co u MacGul'a plus trzeszczace glosniki, nie dzialajacy DAB, park assist nawalal kilkukrotnie, ACC....no naprawde ten samochod to jakies nieporozumienie i chyba wrogowi bym nawet nie polecil :) Najbardziej boli to...ze jezdzi fenomenalnie....i gdybym mogl to bym tego calego tableta wy...... :-)

Pytanie poboczne - czy u Was ekran ACC pokazuje 3 pasy jadac autostrada (jak wejdziecie w VIEW ACC), ewentualnie dwa czy tylko ten ktorym sie poruszacie? A na okolo tylko kafelki? Pytam bo juz widzialem,ze w Niemczech asystent pokazuje cala sytuacje na drodze tzn. 3 pasy z ruchem...a u mnie tylko jeden :)

Aha - wyczytalem na forum zagarniczym,ze sama wersja /B/C/D/E itd to kwestia zmiany w oprogramowaniu wiec tym bardziej WTF. Chyba po tym aucie wroce do Foretera 2,5 XT z 2005r....
VZ
KaNie
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2021, 18:40

Re: Awarie

Post autor: KaNie »

Mnie kilka razy tablet zmienił kolor na różowy. Po aktualizacji bylo ok. Wczoraj przestał działać dźwiek. Wszystko dzialało poza możliwością regulacji głośności itp. Naprawiło się na komendę "Ok Google" i właczenie Spotify :shock: :D
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Re: Awarie

Post autor: qbait »

Kapust pisze: 14 sie 2021, 15:32 Hej!

Ja mam VZ tez z 2020 ze wszystkim lacznie z hakiem (ver C) - odbior na poczatku grudnia i w zasadzie od nowosci auto stalo w serwisie co 3 tyg z czego raz 2,5 miesiaca po czym skonczylo sie na wymianie MIB'a. Teraz doszly bijace brembo (przebieg 15kkm) i przyznam szczerze,ze biorac pod uwage,ze nie dojechal mi GLB 35 (MB przewalil rok temu z normami Co2) to mam poczucie,ze dalem sie nabic w butelke jak chyba nigdy. W toku aktualnych dyskusji z VGP powoli dochodzimy do pozwu bo wszyscy udaja,ze auto jezdzi i jest super ;)

U mnie to samo co u MacGul'a plus trzeszczace glosniki, nie dzialajacy DAB, park assist nawalal kilkukrotnie, ACC....no naprawde ten samochod to jakies nieporozumienie i chyba wrogowi bym nawet nie polecil :) Najbardziej boli to...ze jezdzi fenomenalnie....i gdybym mogl to bym tego calego tableta wy...... :-)

Pytanie poboczne - czy u Was ekran ACC pokazuje 3 pasy jadac autostrada (jak wejdziecie w VIEW ACC), ewentualnie dwa czy tylko ten ktorym sie poruszacie? A na okolo tylko kafelki? Pytam bo juz widzialem,ze w Niemczech asystent pokazuje cala sytuacje na drodze tzn. 3 pasy z ruchem...a u mnie tylko jeden :)

Aha - wyczytalem na forum zagarniczym,ze sama wersja /B/C/D/E itd to kwestia zmiany w oprogramowaniu wiec tym bardziej WTF. Chyba po tym aucie wroce do Foretera 2,5 XT z 2005r....
Czy jest to auto z początku produkcji czy nadal produkują z takimi kwiatkami?
Kapust
Formenciarz
Posty: 14
Rejestracja: 14 sie 2021, 15:22

Re: Awarie

Post autor: Kapust »

Moje auto zostalo wyprodukowane w 47 tygodniu 2020, na przleomie wejscia ekranu w ver D - ale jak wiem, jest to zakodowane wiec same "bebechy" sa na 99% te same. Jezdzilem ostatnio "swieza" testowka i moze ekran dziala odrobine szybciej ale reszta bez zmian - przy przelacaniu CarPlay / Bluetooth cos sie sprzeza , wireless nie dziala,a kamera cofania ma jakosc jak 20 letni mercedes. Ksiegowi zrobili swoje :)
VZ
Awatar użytkownika
PiTT
Formenciarz
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:54

Re: Awarie

Post autor: PiTT »

polecam miec przy sobie klucz do odkrecenia klemy aku :)
u mnie glowne problemy z tabletem to okresowy problem z logowaniem uzytkownika, czasami na goscia wchodzi, czasami wisi i jedynie reset pomaga
ostatnio tak sie zwiesil, ze dopiero odpiecie aku pomoglo.
Standardowy problem z carplay, czyli po podpieciu na kablu musze wejsc np na moment w funkcje tel i klawiature cokolwiek nacisnac, zeby pojawil sie dzwiek - taki impuls i dziala ok.
Co jakis czas info o braku rozpoznawania znakow drogowych, ale po chwili wraca do normy.
Mam oprogramowanie 1672, wiec chyba nie sa tu przewidziane wieksze zmiany.

Jestes pewny ze nie dziala DAB, u mnie bylo w opcjach wylaczone pobieranie grafik i zwyczajnie ich nie wyswietlal, pomoglo wlaczenie i dziala.
Kolejna sprawa to fabryczne klocki z pakietu Brembo, u mnie od 9tys km mocno cos szorowalo, ale serwis nie widzial problemu.
Pozniej przy 13kkm serwis powiedzial ze tarcze do wymiany bo maja rant + klocki przy okazji (ale generalnie sa caly czas ok.)
Jak poprosilem zeby mi to opisali w diagnozie to powiedzieli ze w sumie to jeszcze moge jezdzic az do wymiany klockow i dopiero tym sie zainteresowac.
Przy ok 16kkm cos juz ostro tarlo metalicznie a kontrolki brak, jak sie zapalila to od razu pojechalem wymienic na Ferodo DS Perfo, oczywiscie okazalo sie ze klocki zjechane do nitow, ktore darly tarcze od dobrych kilku tys km.
Po wymianie klockow problem rozwiazany, tarcze jeszcze dlugo moga posluzyc... bardzo fajne sa te procedury w aso, co wymiana klockow to wymiana tarcz bo rancik sie pojawia :)
Wiecej wiekszych uwag nie mam, generalnie jest to klasyczny vag... czyli nudny, poprawny i tak sobie zlozone auto :)
niestety, ale mialem juz kilka vagow od audi, przez vw i wszedzie takie same odczucia.
To co jest w tym aucie fajne to to, ze jest bardzo uniwersalne, w miare szybkie i dobrze wyposazone. Mialem tego swiadomosc, ze nie bedzie idealnie, wiec tez mam mniejsze rozczarowania.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 127
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 8 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

To u mnie takie dziwo występuje;
- wsiadam do auta, zapłon wyłączony, ekran w zegarach startuje ( pokazuje się animacja ), ekran tabletu Jeszce ciemny,
- wlaczam tablet ( zapłon nadal wyłączony ), jak sie uruchomi to po naciśnięciu na ikonę auta pojawia nie takie coś:
IMG_5019.jpeg
IMG_5019.jpeg (137.08 KiB) Przejrzano 6564 razy
IMG_5018.jpeg
IMG_5018.jpeg (123.32 KiB) Przejrzano 6564 razy
IMG_5021.jpeg
IMG_5021.jpeg (253.26 KiB) Przejrzano 6564 razy
ikonki z czapy - bo haka nie mam, poza tym .... zmieniają kolejność na ekranie.
Po wlaczeniu zaplonu wszystko wraca do normy - pokazują sie takie jakie powinny być.

Maciej
VZ 310
Maciej
ODPOWIEDZ