Awarie systemu infotainment

RobBob
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:07

Re: Awarie

Post autor: RobBob »

18/10 zrobiony przegląd 20tys problemy mocno podobne jak u kolegów wyżej zgłoszone ( trzaski, brak sos, totalny brak reakcji tabletu , jazda bez radia klimy i navi) plus dolne ikony tuż nad paskiem glośności nią reagowały na dotyk palca - dopiero pokrycie Ikony kciukiem dawało reakcję. Serwis powiedział że problem jest znany i konieczny jest update tabletu. Do dzisiaj aż boję się cieszyć, problemy zniknęły, reakcja szybka, koniec mulenia 8-) . Wczesniej powiedzmy lekko wk...... sorki zirytowany, jako pan przyprószony siwizną zacząłem tęsknić za brakiem wyboru auta w konfiguracji z normalnymi zegarami z uproszczonym tabletem i fizycznymi przyciskami pod nim do regulacji klimy, start/stop, line assist, itd co mam w np full wypasionej Konie pół roku młodszej. Żona mimo wspaniałości jazdy Forkiem z chęcią jeździ, ale tylko jako pasażer :mrgreen: Mam nadzieję że problemy nie wrócą, bo jazda jest super :D
VZ 310
Robert
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 124
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 3 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

A jaka masz wersje tabletu ( B,D,E …) ?
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Awarie

Post autor: Andremil »

Czy u Was też dźwięk odtwarzany z telefonu przez kabel jest duży cichszy niż odtwarzany prze BT?

Pozdrawiam
Formentor VZ
Obrazek
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Awarie

Post autor: mar3k »

Andremil pisze: 22 paź 2021, 11:56 Czy u Was też dźwięk odtwarzany z telefonu przez kabel jest duży cichszy niż odtwarzany prze BT?

Pozdrawiam
Niestety, ale tak właśnie jest :?
RobBob
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:07

Re: Awarie

Post autor: RobBob »

Do MacGul
Fotka tego co znalazłem
Odnośnie głośności BT po kablu, ja usunąłem telefon i sparowałem go ponownie i dźwięk po kablu jest taki sam jak z BT.
Załączniki
Tablet
Tablet
image.jpg (37.12 KiB) Przejrzano 2320 razy
VZ 310
Robert
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 124
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 3 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

RobBob pisze: 25 paź 2021, 20:19 Do MacGul
Fotka tego co znalazłem
Dzięki - mam taką samą wersje.
Dziś oddałem auto do serwisu bo czasami SOS się włącza i się dowiedziałem ze dziś nie będzie gotowe, może jutro [ tak bez przekonania ] ....
tak jakby wiedzieli ze aktualizacja i "jeździć obserwować" nic nie da ... no nic czekam na rezultat

Maciej
VZ 310
Maciej
lol19pl
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2021, 12:18

Re: Awarie

Post autor: lol19pl »

Andremil pisze: 22 paź 2021, 11:56 Czy u Was też dźwięk odtwarzany z telefonu przez kabel jest duży cichszy niż odtwarzany prze BT?

Pozdrawiam
Zapewnie chodzi o Android Auto
Czy jest tylko ciszej? Czy jakość dźwięku też jest słabsza?
Po pierwsze trzeba sprawdzić ustawienia dźwięku w telefonie (czy jest pod głoszony tak samo przy podpięciu kablem jak i bluetooth) i w samochodzie ustawić takie same ustawienia equalizera dla obydwóch źródeł dźwięku (raz podczas podłączenia po bluetooth, drugi raz po podłączeniu kablem).
Mam Leona 5f 2018 z beats i tam niestety jakość dźwięku przy podłączeniu Android auto jest tragiczna. Wszystkie auta VAG z tym systemem co w Leonie 5f mają ten sam problem. Raczej nie dotyczy on Apple Carplay, a przynajmniej nie w takim stopniu.
Jest to dziwne, bo mam też megane 4 z 2017 I tam dźwięk jest taki sam, niezależnie od podłączenia ale system z renault w porównaniu do całej grupy VW to niebo a ziemia.
Dajcie znać czy zauważyliście nie tylko różnicę w głośności, bo przymierzam się do Leona ST 310 i po jeździe próbnej w październiku (dosyć nowym egzemplarzem) nie zauważyłem ani jednej wady systemu, którą opisujecie, bo podobno w nowych egzemplarza je wyeliminowano.
Leon Sportstourer 1.5 eTSI DSG
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49

Re: Awarie

Post autor: Krzysztof »

lol19pl pisze: 22 lis 2021, 13:32
Po pierwsze trzeba sprawdzić ustawienia dźwięku w telefonie (czy jest pod głoszony tak samo przy podpięciu kablem jak i bluetooth) i w samochodzie ustawić takie same ustawienia equalizera dla obydwóch źródeł dźwięku (raz podczas podłączenia po bluetooth, drugi raz po podłączeniu kablem).
Też byłem za pierwszym razem zdziwiony, dlaczego radio gra głośno, a Spotify ledwo słyszę. Rozwiązanie okazało się banalne. W telefonie miałem głośność mediów na niskim poziomie. AA "przejęło" telefon z takimi parametrami dźwięku, z jakimi go podłączyłem. Po podłączeniu kabla regulacja głośności w telefonie już nie działa, trzeba używać ustawień głośności w samochodzie. Ot, cała historia.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 124
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 3 times

Re: Awarie

Post autor: MacGul »

Idzie nowy update 1810 ....
https://www.facebook.com/mqbcoding/post ... 9876427200

9 grudnia jadę do serwisu ... może juz dostane ;)

Maciej
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Awarie

Post autor: Andremil »

Ktoś , coś po tym update do 1810?
Formentor VZ
Obrazek
ODPOWIEDZ