Wideorejestrator

slawlik
Formenciarz VZ
Posty: 165
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43

Re: Wideorejestrator

Post autor: slawlik »

Charls pisze: 10 lut 2024, 11:42
slawlik pisze: 08 maja 2023, 17:50 Ale kamerę bez problemu można zasilać z usb-c tylko wtedy nie ma trybu parkingowego.
Mam kamerkę Mio MiVue C541, miałem ją Tiguanie, potem w Peugeot 3008 II i wszędzie działała z gniazda USB, tutaj ją podłączam pod gniazdo USB-C i kamera nie działa, na wyświetlaczu pokazuje się jakiś komunikat typu "przesył danych" (w tej chwili nie pamiętam dokładnie treści) i kamera nie startuje i nie nagrywa, czy te przednia gniazda USB C nie mają funkcji ładowania?
Właśnie w cuprze gniazdo USB nie będzie zasilać kamery.Ja pierwsze podpiąłem pod gniazdo zapalniczki a później umówiłem wizytę w serwisie na podłączenie pod instalację.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 568
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 91 times
Been thanked: 57 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: Charls »

slawlik pisze: 10 lut 2024, 12:21 Właśnie w cuprze gniazdo USB nie będzie zasilać kamery.
Dzięki za odpowiedź. Na razie mam z zapalniczki w podłokietniku ale to rozwiązanie typu prowizorka, kupiłem już długi kabel z wtyczką micro USB do kamerki i będę prowadził podsufitką i lewym słupkiem A do bezpiecznika 52 i podłączał na bypass, sprawa relatywnie prosta.
Paulr
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 25 paź 2023, 16:08

Re: Wideorejestrator

Post autor: Paulr »

Charls pisze: 10 lut 2024, 12:31
slawlik pisze: 10 lut 2024, 12:21 Właśnie w cuprze gniazdo USB nie będzie zasilać kamery.
Dzięki za odpowiedź. Na razie mam z zapalniczki w podłokietniku ale to rozwiązanie typu prowizorka, kupiłem już długi kabel z wtyczką micro USB do kamerki i będę prowadził podsufitką i lewym słupkiem A do bezpiecznika 52 i podłączał na bypass, sprawa relatywnie prosta.
Kamerka ma zasilanie 5v a pod bezpiecznikiem nie ma 12?
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 568
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 91 times
Been thanked: 57 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: Charls »

Masz rację, w peugeot 3008 II miałem pod bezpiecznik podłączone i schowane drugie gniazdo zapalniczki i podnie podłączoną ładowarkę kamerki
Awatar użytkownika
Lafey
Formenciarz
Posty: 65
Rejestracja: 23 gru 2023, 19:29
Been thanked: 15 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: Lafey »

Najprostsze rozwiązanie konwersji 12v - 5v:

https://pl.aliexpress.com/item/32948014 ... pt=glo2pol

Stosuję od 5 lat, podłączone dwie kamery przód i tył.
Lafey
Cupra Leon VZ ST 310KM 4x4
greg_the_lazy
Forek
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2023, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wideorejestrator

Post autor: greg_the_lazy »

CUPRA Formentor 2.0 TSI 190 - Graphene Grey
Paweel
Formenciarz
Posty: 42
Rejestracja: 26 sie 2023, 11:34

Re: Wideorejestrator

Post autor: Paweel »

greg_the_lazy pisze: 11 lut 2024, 19:26 Ja zamówiłem to coś: https://fitcamx.com/collections/for-sea ... -formentor
Fajny patent z podłączeniem. Cena też w miarę za takie rozwiązanie z 4k.
Daj znać jak zamontujesz. Co prawda ja już mam, ale z ciekawości. Interesuje mnie jak z jakością tego plastiku i jak z jakością obrazu.
Black vz 2.0 310KM
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 568
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 91 times
Been thanked: 57 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: Charls »

greg_the_lazy pisze: 11 lut 2024, 19:26 Ja zamówiłem to coś: https://fitcamx.com/collections/for-sea ... -formentor
Super sprawa, jak Ci poszedł montaż? Wszystko tak jak na filmiku pasowało?
Liener
Formenciarz
Posty: 27
Rejestracja: 17 mar 2023, 23:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wideorejestrator

Post autor: Liener »

Zakładałem u siebie fitcamx. Wszystko pasuje. Trochę trzeba było się użerać ze z wyjęciem oryginalnych plastików (wylamalem zaczepy w zamienionej części, ale nie będzie już potrzebna). Ogólnie jakość obrazu jest ok. Jedyny problem dla mnie stwarza połączenie się z aplikacją, bo łączenie jest przez wifi, a android auto wymusza przełączanie sieci na połączenie z samochodem - trzeba przeklinać parę rzeczy.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 568
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 91 times
Been thanked: 57 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: Charls »

Liener pisze: 14 mar 2024, 12:23 Zakładałem u siebie fitcamx. Wszystko pasuje. Trochę trzeba było się użerać ze z wyjęciem oryginalnych plastików (wylamalem zaczepy w zamienionej części, ale nie będzie już potrzebna). Ogólnie jakość obrazu jest ok. Jedyny problem dla mnie stwarza połączenie się z aplikacją, bo łączenie jest przez wifi, a android auto wymusza przełączanie sieci na połączenie z samochodem - trzeba przeklinać parę rzeczy.
Nie zapisuje na odrębną kartę pamięci którą później można wyjąć?
ODPOWIEDZ