Wideorejestrator

slawlik
Formenciarz VZ
Posty: 165
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43

Re: Wideorejestrator

Post autor: slawlik »

Ja tak patrzyłem to ta viofo wm1 dość nawet jest ale poczekam może ktoś coś jeszcze zaproponuje. Mi tak bardzo nie zależy na trybie parkingowym ja w domu na posesji parkuję w pracy też są kamery i mam wydzielone swoje miejsce a jak jadę na zakupy to mam swoje sklepy to staram się stawać tam gdzie są kamery wiadomo nie przewidzy wszystkiego jakby tak było to bym nie siedział teraz z ortezę na nodze po wypadku motocyklowym oczywiście nie z mojej winy.
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: alfiorz »

Ja zamówiłem 70mai A500s + kamera tylna RC06. Salon ma zamontować w ramach przygotowania do sprzedaży. 600zł, jakość jak na rejestrator wystarczająca cena rozsądna.
Awatar użytkownika
NoBu
Formenciarz
Posty: 17
Rejestracja: 08 kwie 2023, 13:53

Re: Wideorejestrator

Post autor: NoBu »

Kowal pisze: 22 mar 2023, 09:36 Też na nią patrzyłem swojego czasu. Ciekawe rozwiązanie... ale czy dobre jakościowo? Ryzyko.
Kamerki w serwisie instalują bez problemu, z zachowaniem gwarancji, na fakturę. Ja mam VIOFO A139 PRO (3CH), kabelek w słupku A do bezpieczników (tryb parkingowy), a reszta w podsufitce (z panoramą). Śladu nie ma, że coś było robione, bardzo estetycznie. Koszt jaki mi krzyknęli to 300 zł od każdego elementu kamery. Powinno wyjść 900 zł, ale policzyli 600 zł brutto jak za 2 (front i tył). Pierwszy raz montowali zestaw z trzecią kamerą (monit. wnętrza) - zrobili w gratisie :)
W którym serwisie po takich cenach poszło? Mnie zawolalk 900 brutto za 1, odpowiednio 2x za przód+tył :evil:
:arrow: Czarna Mentorka VZ5 :oops:
Awatar użytkownika
Mattee1987
Formenciarz
Posty: 31
Rejestracja: 29 kwie 2023, 16:26
Lokalizacja: PWL
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: Mattee1987 »

Kowal pisze: 22 mar 2023, 09:36 Też na nią patrzyłem swojego czasu. Ciekawe rozwiązanie... ale czy dobre jakościowo? Ryzyko.
Kamerki w serwisie instalują bez problemu, z zachowaniem gwarancji, na fakturę. Ja mam VIOFO A139 PRO (3CH), kabelek w słupku A do bezpieczników (tryb parkingowy), a reszta w podsufitce (z panoramą). Śladu nie ma, że coś było robione, bardzo estetycznie. Koszt jaki mi krzyknęli to 300 zł od każdego elementu kamery. Powinno wyjść 900 zł, ale policzyli 600 zł brutto jak za 2 (front i tył). Pierwszy raz montowali zestaw z trzecią kamerą (monit. wnętrza) - zrobili w gratisie :)
Robiłeś to może w Suchym Lesie? (patrzę na to zdjęcie które masz i bardzo podobnie tam wygląda wyjazd przy odbiorze samochodu)
1.5 TSI 150KM DSG // Magnetic Tech
Kowal
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:08

Re: Wideorejestrator

Post autor: Kowal »

NoBu pisze: 02 maja 2023, 12:07 W którym serwisie po takich cenach poszło? Mnie zawolalk 900 brutto za 1, odpowiednio 2x za przód+tył :evil:
Mattee1987 pisze: 03 maja 2023, 21:09 Robiłeś to może w Suchym Lesie? (patrzę na to zdjęcie które masz i bardzo podobnie tam wygląda wyjazd przy odbiorze samochodu)
Zgadza się, Suchy Las. Bez jakiś voucherów i innych zniżek. Cennik mają 300 zł za punkt, nie targowałem.
VZ, Candy + Petrol, max opcja
Obrazek
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 131
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 8 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: MacGul »

Ja się podłączyłem pod bezpieczniki, za 0 PLN ;) - też korzystam z serwisu w Suchym Lesie i nie było z tego powodu żadnych uwag (że sam zainstalowałem VR). Czasami tylko wypinają kable od zasilania VR - pewnie żeby nie było widać że pracują ;)
VZ 310
Maciej
slawlik
Formenciarz VZ
Posty: 165
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43

Re: Wideorejestrator

Post autor: slawlik »

Ale kamerę bez problemu można zasilać z usb-c tylko wtedy nie ma trybu parkingowego.
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 131
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 8 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: MacGul »

Mam Viofo T130 z 3 kamerami, i zasilanie z modułu HK4 wraz z trybem parkingowym. Jeśli dobrze pamietam to z bezpieczników nr 8 i 52 chyba - stale 12V z dachu elektrycznego, a po zapłonie z dowolnego z pierwszego rzędu. Gdzieś na forum jest zdjęcie skrzynki z bezpiecznikami z zaznaczonymi pod które należy się podłączyć.

Tak mam:
- stałe zasilanie - bezpiecznik nr 8 "Dach otwierany",
- zasilanie po zapłonie - bezpiecznik nr 52 "Gniazdo zasilania 12 V".
VZ 310
Maciej
Jacek1965
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2023, 17:18

Re: Wideorejestrator

Post autor: Jacek1965 »

Witam,
Planuję podłączyć do mojego Formentora wideorejestrator 70mai model m500 na stałe do skrzynki bezpieczników.

Propozycja na forum to:
- stałe zasilanie - bezpiecznik nr 8 "Dach otwierany",
- zasilanie po zapłonie - bezpiecznik nr 52 "Gniazdo zasilania 12 V".

Moje pytanie czy bypass ATC z 5A zabezpieczeniem ma być wpięty w gniazdo nr 8 (obecnie bez bezpiecznika) powinien dodatkowo być "uzbrojony" w bezpiecznik 20A czy nie ma takiej potrzeby ?

Jacek.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 568
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 91 times
Been thanked: 57 times

Re: Wideorejestrator

Post autor: Charls »

slawlik pisze: 08 maja 2023, 17:50 Ale kamerę bez problemu można zasilać z usb-c tylko wtedy nie ma trybu parkingowego.
Mam kamerkę Mio MiVue C541, miałem ją Tiguanie, potem w Peugeot 3008 II i wszędzie działała z gniazda USB, tutaj ją podłączam pod gniazdo USB-C i kamera nie działa, na wyświetlaczu pokazuje się jakiś komunikat typu "przesył danych" (w tej chwili nie pamiętam dokładnie treści) i kamera nie startuje i nie nagrywa, czy te przednia gniazda USB C nie mają funkcji ładowania?
ODPOWIEDZ