Wideorejestrator

Paleus
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2023, 18:27

Wideorejestrator

Post autor: Paleus »

Ciekawa opcja:
https://pl.aliexpress.com/item/1005004154736113.html

Pytanie czy serwis to zaakceptuje. Przy zamówieniu autq sprzedawca mi mówił, że mogę pomóc z montażem kamerki, ale nie wiem czy takiej.
Kowal
Forek
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2023, 08:08

Re: Wideorejestrator

Post autor: Kowal »

Też na nią patrzyłem swojego czasu. Ciekawe rozwiązanie... ale czy dobre jakościowo? Ryzyko.
Kamerki w serwisie instalują bez problemu, z zachowaniem gwarancji, na fakturę. Ja mam VIOFO A139 PRO (3CH), kabelek w słupku A do bezpieczników (tryb parkingowy), a reszta w podsufitce (z panoramą). Śladu nie ma, że coś było robione, bardzo estetycznie. Koszt jaki mi krzyknęli to 300 zł od każdego elementu kamery. Powinno wyjść 900 zł, ale policzyli 600 zł brutto jak za 2 (front i tył). Pierwszy raz montowali zestaw z trzecią kamerą (monit. wnętrza) - zrobili w gratisie :)
VZ, Candy + Petrol, max opcja
Obrazek
Whiskey Bob
Formenciarz
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2023, 21:37

Re: Wideorejestrator

Post autor: Whiskey Bob »

Jakbyś kupił to daj znać jakie wrażenia.
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 75
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38

Re: Wideorejestrator

Post autor: Iwanka »

Polecam ten sprzet, u mnie smiga pieknie. Sprzet z gornej polki. Ceny zaczynaja sie od 1000zl za uzywki. Montowalem sam. Zajelo mi to kilka godzin. Musialem poluzowac trzy elementy tapicerki. Po montazu nic nie trzeszczy. Najwiecej zabawy bylo z przetykaniem przewodu tylnej kamerki. Do zasilenia kamerki uzylem specjalnego adaptera z bezpiecznikiem ktory wpialem w wolny slot na szynie stalego zasilania w skrzynce bezpiecznikow. Kamerka przelacza sie w tryb parkingowy na zasadzie spadku napiecia po zaniku ladowania (po zatrzymaniu silnika). Obsluga i konfiguracja poprzez Wi-Fi i apke w telefonie. Kamera ma wbudowany GPS, mozna sciagnac nagrania na telefon przez Wi-Fi wraz z polozeniem auta na mapie. Obsluga uslug w chmurze.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2023, 11:04 przez Iwanka, łącznie zmieniany 1 raz.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Wideorejestrator

Post autor: mar3k »

Ja korzystam z Garmin Dash Cam Mini 2, na jakość nie narzekam, a z plusów - mam ją tak ustawioną "za lusterkiem", po prawej stronie że nie widzę jej kompletnie, co jest dla mnie sporym plusem.
slawlik
Formenciarz VZ
Posty: 165
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43

Re: Wideorejestrator

Post autor: slawlik »

A są takie kamerki co można podpiąć pod USB - c bo mi w serwisie za montaż jednej kamery powiedzieli wraz ze sprzętem 1700 zł bo jest dużo rozbierania tapicerki i zrezygnowałem bo później zacznie trzeszczeć i będzie mnie to wkorzalo.
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Wideorejestrator

Post autor: mar3k »

Każda z przejściówką, a rozbierać nie trzeba nic, jest na tyle dużo miejsca że da się to "upchnąć" zarówno w podsufitce jak i słupku a.
slawlik
Formenciarz VZ
Posty: 165
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43

Re: Wideorejestrator

Post autor: slawlik »

To kupię sobie wideorejestrator sam kable przepuszczę i podłącze do USB. Jaki proponujecie gdzieś do 1000 zł może być z baterią żeby chwilę chociaż miał czuwania.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2023, 17:34 przez slawlik, łącznie zmieniany 1 raz.
slawlik
Formenciarz VZ
Posty: 165
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43

Re: Wideorejestrator

Post autor: slawlik »

mar3k pisze: 27 kwie 2023, 15:35 Każda z przejściówką, a rozbierać nie trzeba nic, jest na tyle dużo miejsca że da się to "upchnąć" zarówno w podsufitce jak i słupku a.
Powiedział mi gościu w serwisie że dużo rozbierania żeby się wpiąć w odpowiednie zasilanie, piszę to co usłyszałem.
arkadi22
Formenciarz
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2023, 22:44

Re: Wideorejestrator

Post autor: arkadi22 »

To zależy na czym Ci zależy :)
zwykle rejestratory mają tylko superkondensator, żeby zamknąć bezpiecznie nagranie w przypadku odcięcia zasilania. jeśli zależy Ci na trybie parkingowym to musisz zapewnić stałe zasilanie 12V. Można to zrobić na dwa sposoby:
- tracąc gwarancję: podpinając się bezpośrednio do instalacji elektrycznej samochodu
- nie tracąc gwarancji:
zmieniając położenie bezpiecznika 52 (wtedy w gniazdu zapalniczki masz stałe 12V (przetestowałem, działa) - ale nie polecam, bo wtedy kamerka na podstawie ruchu/wibracji/etc. musiała by umieć się przełączyć sama w tryb parkingowy/energooszczędny - nie wszystkie to potrafią)
2023-04-28_10h12_48.png
2023-04-28_10h12_48.png (247.72 KiB) Przejrzano 1802 razy
albo poprowadzić zasilanie w okolicę skrzynki bezpieczników i podłączyć się za pomocą np. takiego zestawu:
https://www.viofo.pl/oferta/akcesoria/hardwire i
https://sklephadron.pl/bezpieczniki-i-o ... e-atc.html koniecznie ATC!!

wg mnie ostatnie rozwiązanie ma największy sens, tylko trzeba pamiętać, że przed oddaniem samochodu do serwisu "zdemontować" taką instalację :)
ostatnio też robiłem małe rozpoznanie i ja na razie mam takie typy:
- Garmin Dash Cam Mini 2 - najmniejsza, nie rzucająca się w oczy, z szerokim kątem i dobrą jakością nagrań, ale bez trybu parkingowego
- viofo WM1 - też dość mała, bez ekranu (jako zaleta), węższy kąt, ale wyższa rozdzielczość - uwaga - port usb-c - trzeba pamiętać przy zamawianiu dodatkowego kabelka, dwa razy dłuższa od Garmina, ale za to w poziomie łatwiej się schowa za lusterkiem, sporo trybów parkingowych (timelapse, low bitrate recording, motion detection)
- viofo a129, a139 - jeśli chciałbyś mieć też nagrania z tylnej szyby (miałem a129 poprzedniej generacji, dość problematyczne prowadzenie dość grubego kabla sygnałowego pomiędzy jedną i drugą kamerką, trzeba pamiętać, że zapisywanie obrazów z 2-3 kamer na jednej karcie w takim samym stosunku skraca dostępność do nagrań historycznych, czasem świrowała przy ekspozycji na pełnym słońcu - nie wiem, czy w nowszych modelach to poprawili)

niezależnie od wyboru do każdej kamerki warto zaopatrzyć się w filtr polaryzacyjny ACL (wszystkie modele mają), a dodatkowo po moich problemach z usuwaniem poprzedniej kamerki z szyby - będę teraz montował na folii antystatycznej.
ja się jeszcze nie zdecydowałem - może poczekam na kolejne komentarze w tym wątku :)
ODPOWIEDZ