Wady aut w momencie odbioru

Dareczek
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2023, 16:04

Wady aut w momencie odbioru

Post autor: Dareczek »

Witam.
Z racji tego że odbierając auto człowiek jest mocno rozkojarzony to nie wszystko od razu dojrzy.
Ja dziś po dokładnym umyciu i wyczyszczeniu auta zauważyłem kilka wad. Auto odebrałem 12.05.
A mianowicie zarysowane tylny zderzak. Niespasowane uszczelki czy też porysowane ramki na zewnątrz przy szybach w tylnych drzwiach. Zarysowane plastik na konsoli środkowej. I dwie rysy na obudowie schowka z przodu od strony pasażera. A i w przednich drzwiach od kierowcy dziwnie wkręcona śruba. :( 😔😔
Jak można tu zdjęcia wkleić? Bo pisze mi że plik jest za duży.
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 368
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: 2.0 TSI VZ 420KM custom
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Wady aut w momencie odbioru

Post autor: rsmiech »

zdjęcia muszą być w odpowiednio niższej rozdzielczości albo w formie linków do google dirve itp. czy YT.
Co do rysek, odkrytych, to z pewnością przyczyną jest brak doświadczenia w myciu nowoczesnych pojazdów. :-)
No cóż Pan zrobisz?, nic Pan nie zrobisz. Z każdym miesiącem będzie ich tylko przybywać.
Możesz pożalić się serwisowi, ale cóż zaoferują? Darmowę zmianę oleju po 1000-2000km? lub gumowe dywaniki?
Pozdrawiam.
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 48000km 11.7l/100km
lol19pl
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2021, 12:18

Re: Wady aut w momencie odbioru

Post autor: lol19pl »

Ja odbierałem w piątek, co prawda nie formentora, a leona sportstourer i z wad, miałem jedynie listwy i słupki piano
black porysowane/zmatowione wszystko obok siebie, w okolicach słupka B, wygląda na to, że przy rozklejaniu ktoś albo poleciał jakimś zbyt mocnym odtłuszczaczem, albo papierem ściernym. Ale auto i tak odebrałem, na listwy czekam. Cały samochód sprawdził rzeczoznawca, ja brałem auto z placu, więc miał parę rysek i haze w jednym miejscu, ale i tak będę polerował pod powłokę.
Leon Sportstourer 1.5 eTSI DSG
karbokon
Formenciarz
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:32

Re: Wady aut w momencie odbioru

Post autor: karbokon »

Hej,
Poniżej lista wad, która spowodowała ze auta nie odebrałem
- malowana góra zderzaka po rysach transportowych - ASO tak pomalował ze nie zdjął go tylko prowizorycznie zabezpieczył. Pozostały ślady lakieru na uszczelkach lamp
- zarysowana maska kilka cm do podkładu
- odprysk lakieru na błotniku
- wgniecenie z obicie drzwi na długości ok 12 cm
Generalnie uważam ze robione były poprawki lakiernicze na błotnikach - miernik pokazywał do 160w okolicach łączenia ze zderzakiem. Pozostała cześć błotnika 110

Jestem na etapie 4 tyg odkręcania tematu. Zwrot kosztów dodatkowych, faktury korygujące i cisza dealera na pytania.
Dynamica Plowiecka - dramat

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 77
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38
Been thanked: 3 times

Re: Wady aut w momencie odbioru

Post autor: Iwanka »

karbokon pisze: 27 wrz 2023, 23:06 Hej,
Poniżej lista wad, która spowodowała ze auta nie odebrałem
- malowana góra zderzaka po rysach transportowych - ASO tak pomalował ze nie zdjął go tylko prowizorycznie zabezpieczył. Pozostały ślady lakieru na uszczelkach lamp
- zarysowana maska kilka cm do podkładu
- odprysk lakieru na błotniku
- wgniecenie z obicie drzwi na długości ok 12 cm
Generalnie uważam ze robione były poprawki lakiernicze na błotnikach - miernik pokazywał do 160w okolicach łączenia ze zderzakiem. Pozostała cześć błotnika 110

Jestem na etapie 4 tyg odkręcania tematu. Zwrot kosztów dodatkowych, faktury korygujące i cisza dealera na pytania.
Dynamica Plowiecka - dramat

Pozdrawiam
Grubo. Nie zazdroszcze sytuacji. Powinien byc bojkot takiego dealera. I reklama w programie UWAGA lub podobnym.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
ODPOWIEDZ