Automatyczne parkowanie

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Awatar użytkownika
rsmiech
Formenciarz VZ5 BAT
Posty: 301
Rejestracja: 27 kwie 2022, 00:07
Lokalizacja: Żywiec
Silnik: DNFB
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Automatyczne parkowanie

Post autor: rsmiech »

dlatego kamerki sprawdzają się u szeryfów, nagrałem cię piracie drogowy ...., jestęś u Pani (przedszkolanki) tzn .na Policji... xd
2022 VZ 420KM, 516Nm, by Gregor10, Eibach ProKit, Intercooler. Średnie spalanie 30000km 12.3l/100km
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Automatyczne parkowanie

Post autor: alfiorz »

Phil_ips pisze: 28 sie 2023, 14:02
alfiorz pisze: 26 sie 2023, 09:03
Horde pisze: 26 sie 2023, 00:47

Tak z ciekawości i co po tym rejestratorze jak ktoś obije drzwi, zgłosisz to na policję?
tak. od nich uzyskasz dane właściciela auta i masz od kogo odzyskać pieniądze za szkodę. ewentualnie po rejestracji do ubezpieczyciela auta sprawcy.
Po pierwsze - rejestratory filmują to co jest z przodu. Jak ktoś ma lepszy model to z przodu i z tyłu. A drzwi masz obite z boku. Po drugie zarządca terenu niespecjalnie będzie się kwapić do udostępnienia nagrania z parkingu - rodo. Po trzecie nawet jak dostaniesz nagranie z monitoringu, to jak udowodnisz, że drzwi Ci obił sąsiad, a nie że już miałeś uszkodzone przed przyjazdem na parking? Po czwarte - co najwyżej dostaniesz - jeśli zarządca jest upośledzony umysłowo bo rodo - numer rejestracyjny. Mało kto ma dostęp do CEPiK. Po piąte Policja ma w nosie prowadzenie sprawy o obite drzwi. Nawet z nagraniem z monitoringu umorzą sprawę.
wiadomo, że rejestrator nie gwarantuje złapania i ukarania sprawcy. ale daje szansę. jak nie masz to nie powalczysz. nagrywanie w trybie parkingowym aktywuje się po wstrząsie, więc jak jakiś auto się nagrało, to można wywnioskować, że wcześniej musiał być kontakt. oczywiście wstrząs może być zbyt słaby i nic się nie nagra (np. będzie porysowanie, a nie uderzenie) policja może ma w nosie, ale ma obowiązek pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy, więc o ile tobie nie udostępnią nagrania z parkingu, to policji już tak. mając dane sprawcy masz się do kogo zwrócić. oczywiście sprawca może olać temat i wtedy wątpliwym jest sądzenie się o 1000zł. ale jak kto chce.
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Automatyczne parkowanie

Post autor: alfiorz »

rsmiech pisze: 28 sie 2023, 14:43 dlatego kamerki sprawdzają się u szeryfów, nagrałem cię piracie drogowy ...., jestęś u Pani (przedszkolanki) tzn .na Policji... xd
W moim wypadku kamerka uratowała mi prawo jazdy. bo policjant strzelił mnie jakieś 100-200m przed zabudowanym i próbował wmówić, że miałem 95 na 40-tu. żyjemy niestety w czasach, ze trzeba mieć nagranie, żeby móc udowodnić, że nie jest się wielbłądem. I nie jestem z tych co od razu lecą z nagraniem na policję, lub na stopchama, chociaż nagranie z owej interwencji mam zarchiwizowane.

wracając do tematu wątku - ten system ma dodatkową zaletę. Jak masz wątpliwość, czy się zmieścisz - włącz poszukiwanie miejsca, jak komputer pokaże, że wjedzie tam automatycznie, to manualnie tym bardziej tam się wciśniesz.
Awatar użytkownika
Iwanka
Formenciarz
Posty: 75
Rejestracja: 15 sie 2022, 18:38

Re: Automatyczne parkowanie

Post autor: Iwanka »

Widzialem autonomiczne parkowanie z pamiecia w skodzie. Polegalo ono na tym ze przy parkowaniu manualnie na wyswietlaczu pojawial sie komunikat czy zapamietac miejsce parkowania. Przy ponownym przejazdzaniu obok miejsca w ktorym parkowales pojawia sie komunikat na wyswietlaczu czy chcesz aby samochod zaparkowal sam w tym wlasnie miejscu. Nie mam pojecia czy w Formentorach montowany jest wlasnie tego typu asystent parkowania z pamiecia.
1.5 DSG, Navi XL, MatrixLed, Alarm, Kubelki, hak, PreCrash, poducha dla kierowcy, 19tki.

Obrazek
ODPOWIEDZ