Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Paulr
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 25 paź 2023, 16:08

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: Paulr »

Kriss pisze: 09 mar 2024, 06:49 Auto jest do przemieszczania,jak komuś nie chce się myśleć i kierować to są taksówki.
to nie chodzi o myślenie czy nie myślenie, to jest po prostu wygoda, można powiedzieć jak ci ciepło to otwórz szybę, itp. można mówić co się chce, ale 3x w poprzednim samochodzie taki system mnie uratował. raz metr przed autem weszła piesza, ja tylko skręciłem auto samo zwolniło dość mocno, raz na wzniesieniu na autostradzie nie było widać korka, auto zauważyło go szybciej niż ja, jeszcze zjechałem na pobocze bo nie podobało mi się to miejsce, okazało się że auto uniknęło karambolu a ja mu pomogłem przez schowanie się na pobocze. ( kilka aut najechało na siebie) i raz przy małej prędkości we mgle kierowca dacii uznał że ze światłami jego auto za dużo spali i przy widoczności 1-2m jechał na dziennych. auto go wykryło a ja go nawet nie widziałem.
Kriss
Formenciarz VZ
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2022, 20:40
Lokalizacja: Podkarpack
Been thanked: 3 times

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: Kriss »

Może nie widziałeś bo się bawiłeś tabletem albo SMS pisałeś.
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: UsZ_ »

Slavek pisze: 08 mar 2024, 22:44 U mnie, ile bym ściskał kierownicę, jak napis na desce rozdzielczej zgaśnie po kilku, kilkunastu sekundach, to za ciula samo nie ruszy. Trzeba wcisnąć leciutko gaz albo przycisk res.
Jaki masz pakiet? Jeśli niżej niż XL to asystent jazdy w korku nie działa.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 570
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 93 times
Been thanked: 59 times

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: Charls »

UsZ_ pisze: 10 mar 2024, 08:48 Jaki masz pakiet? Jeśli niżej niż XL to asystent jazdy w korku nie działa.
Co on takiego zawiera lub nie zawiera, iż ma to znacznie? Ja mam L i uruchomiłem obd11 i działa w korku

Obrazek
UsZ_
Formenciarz
Posty: 26
Rejestracja: 06 paź 2023, 11:04
Been thanked: 1 time

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: UsZ_ »

Charls pisze: 10 mar 2024, 10:09
UsZ_ pisze: 10 mar 2024, 08:48 Jaki masz pakiet? Jeśli niżej niż XL to asystent jazdy w korku nie działa.
Co on takiego zawiera lub nie zawiera, iż ma to znacznie? Ja mam L i uruchomiłem obd11 i działa w korku

Obrazek
W XL masz od razu asystenta jazdy w korku. Zaznaczony przycisk zmienia pomiędzy Travel Assist a samym ACC. Po kierownicy najłatwiej rozpoznać czy jest pakiet XL czy niższy :)
Jeśli działa po przekodowaniu, to fajnie, ale do TA chyba jest potrzebna kierownica z czujnikiem pojemnościowym.
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 570
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 93 times
Been thanked: 59 times

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: Charls »

UsZ_ pisze: 12 mar 2024, 08:07 ale do TA chyba jest potrzebna kierownica z czujnikiem pojemnościowym.
Jesteś tego pewny, że taki PR występuje w Cuprze? Nie jest to zrobione na odczyt z czujnika skrętu? Najmniejszy ruch kierownicy wręcz dotknięcie powoduje zmianę wartości
Slavek
Formenciarz
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 10:37
Been thanked: 2 times

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: Slavek »

UsZ_ pisze: 10 mar 2024, 08:48
Slavek pisze: 08 mar 2024, 22:44 U mnie, ile bym ściskał kierownicę, jak napis na desce rozdzielczej zgaśnie po kilku, kilkunastu sekundach, to za ciula samo nie ruszy. Trzeba wcisnąć leciutko gaz albo przycisk res.
Jaki masz pakiet? Jeśli niżej niż XL to asystent jazdy w korku nie działa.
Samochód rusza sam, bez problemu. Z tym, ze dzieje się to do czasu gdy na desce wyświetla się info o gotowości. Bardzo często w korkach z tego korzystam.
2.0 190KM
Furmanos
Formenciarz
Posty: 58
Rejestracja: 09 sie 2021, 11:47
Lokalizacja: Myślenice
Been thanked: 3 times

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: Furmanos »

Charls pisze: 12 mar 2024, 09:03
UsZ_ pisze: 12 mar 2024, 08:07 ale do TA chyba jest potrzebna kierownica z czujnikiem pojemnościowym.
Jesteś tego pewny, że taki PR występuje w Cuprze? Nie jest to zrobione na odczyt z czujnika skrętu? Najmniejszy ruch kierownicy wręcz dotknięcie powoduje zmianę wartości
Jeżeli masz TA kierownica ma czujnik pojemnościowy, wystarczy położyć rękę na kierownicy i komunikat znika nie trzeba ruszać kierownicą.
Cupra Formentor VZ STAGE1 + ic do88 431KM 546NM
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 570
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 93 times
Been thanked: 59 times

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: Charls »

Być może, nie będę się sprzeczał. Zawsze myślałem że czujniki pojemnościowe są w dotykowych kierownicach np. w Golfie 8 czy ID, widac byłem w błędzie.
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 182
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Adaptacyjny Lane Assist - MY2024

Post autor: alfiorz »

dodatkowo jeśli jedziesz z włączonym aktywnym tempomatem i travel assist auto domaga się trzymania obu rąk na kierownicy. trzymasz jedną ręką - drze ryja. wyłączysz ACC/TA i już jedna ręka może być.
ODPOWIEDZ