Obszycie tunelu środkowego

Awatar użytkownika
Lafey
Formenciarz
Posty: 65
Rejestracja: 23 gru 2023, 19:29
Been thanked: 15 times

Obszycie tunelu środkowego

Post autor: Lafey »

W kilku miejscach w internecie można napotkać oferty obszycia boczków tunelu środkowego w naszych Cuprach. Cenowo bywa różnie. Numerem 1 jest pewien dealer Cupry, który oferuje obszycie w cenie 1200zł. Drogo. Lokalni tapicerzy proponują 800, 600 a nawet 400zł za tą samą usługę. Ja znalazłem chwalonego tapicera, który za samo obszycie z materiałem wziął 200zł. Demontaż i montaż wykonałem we własnym zakresie. Boczek został obszyty skórą Nappa o prawie identycznym odcieniu co moja oryginalna tapicerka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Demontaż jest prosty. Całość pokazują filmy wykonane przez włoskiego youtubera:






Montaż jest utrudniony bo Nappa jest gruba. Jeśli komuś nie zależy na prawdziwej skórze to można zastosować cieńszy, sztuczny materiał. Będzie się łatwiej składać.
Efekt końcowy jest bardzo dobry. Nie chcę pamiętać, że było inaczej.
Lafey
Cupra Leon VZ ST 310KM 4x4
Awatar użytkownika
Charls
Moder
Posty: 568
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:19
Lokalizacja: GDA
Silnik: 1.5 TSI
Has thanked: 91 times
Been thanked: 57 times

Re: Obszycie tunelu środkowego

Post autor: Charls »

Elegancko
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 180
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Obszycie tunelu środkowego

Post autor: alfiorz »

Można prosić o namiary na tapicera? Ciekawe czy ogarnie siedzisko fotela, żeby się nie wyciągało.
Awatar użytkownika
Lafey
Formenciarz
Posty: 65
Rejestracja: 23 gru 2023, 19:29
Been thanked: 15 times

Re: Obszycie tunelu środkowego

Post autor: Lafey »

Lafey
Cupra Leon VZ ST 310KM 4x4
fajfel_89
Forek
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2024, 15:15

Re: Obszycie tunelu środkowego

Post autor: fajfel_89 »

piotriix
Formenciarz VZ
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2023, 10:38
Has thanked: 27 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszycie tunelu środkowego

Post autor: piotriix »

Lafey pisze: 15 kwie 2024, 17:43 W kilku miejscach w internecie można napotkać oferty obszycia boczków tunelu środkowego w naszych Cuprach. Cenowo bywa różnie. Numerem 1 jest pewien dealer Cupry, który oferuje obszycie w cenie 1200zł. Drogo. Lokalni tapicerzy proponują 800, 600 a nawet 400zł za tą samą usługę. Ja znalazłem chwalonego tapicera, który za samo obszycie z materiałem wziął 200zł. Demontaż i montaż wykonałem we własnym zakresie. Boczek został obszyty skórą Nappa o prawie identycznym odcieniu co moja oryginalna tapicerka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Demontaż jest prosty. Całość pokazują filmy wykonane przez włoskiego youtubera:






Montaż jest utrudniony bo Nappa jest gruba. Jeśli komuś nie zależy na prawdziwej skórze to można zastosować cieńszy, sztuczny materiał. Będzie się łatwiej składać.
Efekt końcowy jest bardzo dobry. Nie chcę pamiętać, że było inaczej.
Hej ile czasu mu to zajęło ?
Zapytaj albo daj namiar na gościa czy może jeszcze wykonać taką usługę?
Awatar użytkownika
Lafey
Formenciarz
Posty: 65
Rejestracja: 23 gru 2023, 19:29
Been thanked: 15 times

Re: Obszycie tunelu środkowego

Post autor: Lafey »

Miało być 2 dni, wyszło tydzień. Ale uczciwie mówiąc nie goniłem - wręcz przeciwnie. Ponoć głównym problemem jest wyjątkowo śliski plastik do którego nic się nie klei. Link do gościa jest u góry.

Przy okazji taka mała zagwozdka: dlaczego w AUDI, VW czy SKODZIE wersje usportowione mają oznaczenie na karoserii RS, R, S, GTI a nasze Cupry VZ nie. Od biedy co niektóre Formentory z tyłu? Na szczęście jest na to rada:

Obrazek

Obrazek
Lafey
Cupra Leon VZ ST 310KM 4x4
ODPOWIEDZ