Opcje przy zakupie

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Formentora
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Andremil »

Andremil pisze: 22 paź 2021, 12:45 Zastanowiłbym się również nad Beats - dla mnie gra bez jakiś fajerwerków co dopłatę czyni nieadekwatną do efektów (Harman Kardon w Forku gra duuuuż o lepiej).
Po jakimś czasie musze się uderzyć w pierś - po którymś "updejcie" systemu BEATs zaczęło grać naprawdę przyzwoicie - szczególnie w ustawieniu "surround"...:-D
Dalej podtrzymuje opinie o ładowarce indukcyjnej (szkoda kasy) - z aktywnym bezprzewodowym AA telefon działa do momentu przegrzania się (Galaxy S20+). Kabel daje ratunek na dłuższych trasach. Samo bezprzewodowe AA sprawdza się w mieście i na krótkich trasach.
Formentor VZ
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Krzysztof »

Jest tylko jedna opcja, nad którą się zastanawiałem, nie wziąłem jej i żałuję - kamery 360. Przy dość obłych kształtach samochodu i niewielkich szybach byłoby to przydatne podczas przejazdu ciasną osiedlową uliczką. Czujniki parkowania są trochę przewrażliwione i nie wystarczają do dobrej oceny sytuacji na szerokość.
Pozostałe, takie jak okno dachowe, nawigacja, pakiet XL (w porównaniu do L) wciąż uważam za zbędne, choć ktoś na pewno może być z nich zadowolony.
darpod
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2022, 20:25

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: darpod »

Czy szyberdach jako doświetlenie tylnych siedzeń jest sensownym wyborem? Czy na tylnych siedzeniach nie jest zbytnio klaustrofobicznie, przy małych przyciemnianych szybach i czarnej podsufitce? Rozważam zakup wersji VZ 310 i się zastanawiam czy warto dopłacać do szyberdachu. Żeby dzieci i teściowa później nie narzekały... Z góry dzięki za sugestie.
2.0 TSI 190 KM 4Drive :D
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Krzysztof »

darpod pisze: 08 maja 2022, 20:39 Czy szyberdach jako doświetlenie tylnych siedzeń jest sensownym wyborem? Czy na tylnych siedzeniach nie jest zbytnio klaustrofobicznie, przy małych przyciemnianych szybach i czarnej podsufitce? Rozważam zakup wersji VZ 310 i się zastanawiam czy warto dopłacać do szyberdachu. Żeby dzieci i teściowa później nie narzekały... Z góry dzięki za sugestie.
Musisz po prostu wsiąść i porównać wersje z i bez. Jeden powie, że ciemno, inny, że spoko. Ja mówię, że spoko jest bez, ale jeżdżę tylko jako kierowca. Co więcej, na jazdach próbnych miałem wersję z szyberdachem i przy zasłoniętej rolecie było wrażenie, że jest ciemniej niż w wersji bez szyberdachu - dach idzie wtedy dość nisko nad głową, stąd takie odczucie.
Awatar użytkownika
Andremil
Formenciarz
Posty: 44
Rejestracja: 19 paź 2021, 10:02

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Andremil »

Krzysztof pisze: 11 maja 2022, 10:57 na jazdach próbnych miałem wersję z szyberdachem i przy zasłoniętej rolecie było wrażenie, że jest ciemniej niż w wersji bez szyberdachu - dach idzie wtedy dość nisko nad głową, stąd takie odczucie.
Z niższym dachem to sie zgodzę - ale tkanina żaluzji jest ażurowa także jakieś tam światło przepuszcza ...
Formentor VZ
Obrazek
Lududuloq
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:09

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Lududuloq »

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.
Ostatnio jeździłem testówką i zwróciłem uwagę, że ma przednią kamerę. Czy każda Cupra to ma czy jest to część składowa opcji kamer 360?
klw
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2022, 08:41
Been thanked: 1 time

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: klw »

Lududuloq pisze: 17 paź 2022, 10:16 Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.
Ostatnio jeździłem testówką i zwróciłem uwagę, że ma przednią kamerę. Czy każda Cupra to ma czy jest to część składowa opcji kamer 360?
Składowa kamer 360.
Formentor 2.0 190KM Dark Camouflage
perso
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2023, 20:04

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: perso »

Część wszystkim,
Czy pakiet L wspomagania jazdy trzyma pas na autostradzie? Tj. czy sam pojedzie np. po łuku ? Bo z opisu jako dostałem od dilera pakiet XL trzyma auto dokładnie w środku pasa a L zabezpiecza przed opuszczeniem pasa . Nie do końca widzę różnicę a myślę o pakiecie XL - raczej ze względu na utrzymanie pasa ruchu niż jazdę w korku.
Lududuloq
Formenciarz
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2022, 10:09

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: Lududuloq »

Ja mam L i nie jeździłem autem jeszcze po autostradzie. Natomiast jeśli chodzi o miasto i odcinki pozamiejskie to działa to na zasadzie, że gdy puścisz kierownice to asystent nie pozwoli przekroczyć czy nawet najechać na linie, po prostu lekko kontruje tor jazdy. Czy utrzymuje auto po środku pasa ruchu? Raczej nie, ale po krótkiej chwili jazdy bez trzymania rąk na kierownicy dostajesz komunikat aby przejąć kierowanie i jechać środkiem drogi.
perso
Forek
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2023, 20:04

Re: Opcje przy zakupie

Post autor: perso »

Dzięki za info - jeździłem Volvo kolegi i taki asystent jazdy na dłuższych trasach działa b. fajnie - przy zmianie pasa ruchu - wystarczało wrzucić migacze i zacząć manewr zmiany pasa. Resztę już załatwiał system. Spodziewam się że takie coś to raczej XL
ODPOWIEDZ