Opony wielosezonowe

TomekT
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2021, 20:30

Opony wielosezonowe

Post autor: TomekT »

Odbieram za chwilę Formentora 190km na 19 calowych felgach.
Dlatego rozglądałem się za zimówkami i felgami do nich, ale jednak zacząłem powoli skłaniać się do opon całorocznych- zaoszczędzę chociaż na felgach.
Który model opon wybraliście i polecacie??
Jaro Anti
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 sie 2021, 17:57

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Jaro Anti »

Ja zamòwiłem te całoroczne dwa tygodnie temu , jeszcze za 717zł szt. teraz niestety cena jest dużo wyższa https://www.sklepopon.com/opona-caloroc ... ock/617171, https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridge ... /366061599
Awatar użytkownika
Krzysztof
Formenciarz
Posty: 97
Rejestracja: 10 sie 2021, 14:49

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Krzysztof »

Michelin Cross Climate 2. Zapytaj w salonie, mogą mieć lepszą cenę niż sklepy internetowe.
Nie było jeszcze śniegu, ale w dotychczasowych warunkach sucho-mokro nie mam zupełnie żadnych zastrzeżeń. Z doświadczeń poprzednich zim mogę powiedzieć, że dobre opony całoroczne spisują się znakomicie.
TomekT
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2021, 20:30

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: TomekT »

Zamówiłem Continentale na necie - ceny opon obecnie oszalały...
"Mój" dealer nie ma całorocznych,tylko ewentualnie zimówki, więc nic nie pomógł w tym temacie.
qbait
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:44

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: qbait »

Mam Formentora na 19 calowych oryginalnych felgach. Z tego co widzę najlepsze opony wielosezonowe to Michelin CrossClimate 2. Który dokładnie rozmiar powinienem kupić? Kojarzycie gdzie to ogarnę najlepiej i najtaniej w okolicach Krk. Pytania podstawowe bo to mój pierwszy samochód. Dzięki! :)
Kosa80
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:59

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Kosa80 »

Czy ktoś z Was założył opony 245/45/19? zamiast 245/40/19
Średnica wzrasta tylko/aż o ok.25mm w porównaniu do moich obecnych opon 245/45/18
Zależy mi na wyglądzie & komforcie jaki daje lekko większy balon;
Waldek
Formenciarz
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2022, 13:48

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Waldek »

Witam, jak wygląda temat zużycia paliwa przy oponach wielosezonowych? Czy przez większe opory toczenia auto będzie zużywać zauważalnie więcej paliwa? Druga sprawa u mnie hamulce brembo i chce kupić felgi 18 na zime- czy ktoś wie pod jakie modele felg wejdzie zacisk brembo?
lukazs
Formenciarz
Posty: 16
Rejestracja: 09 gru 2021, 08:53

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: lukazs »

Ja przesiadłem sie z letnich Pirelli P Zero na Michein CrossClimate 2 i różnica w spalaniu w mojej ocenie wynosi ok 0,2L/100km. Wydaje mi sie że to tzw błąd pomiarowy wiec specjalnie bym sie tym nie przejował.
alfiorz
Formenciarz VZ
Posty: 168
Rejestracja: 30 kwie 2023, 11:39
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: alfiorz »

Zastanawiam się, żeby latem jeździć na letnich, a zimą na całorocznych. Przez ostatnie kilka lat śniegu było może z tydzień i ze 2 tygodnie mrozów w sezonie. Przez całą resztę czasu temperatury na lekkim plusie. Co myślicie o takim pomyśle?
slawlik
Formenciarz VZ
Posty: 151
Rejestracja: 04 lut 2023, 11:43

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: slawlik »

Wielosezonowe są droższe według mnie jak masz zamiar przekładać to lepiej zimowe kupić. Ja już jestem przygotowany do zimy drugi komplet opon z felgami już mam kupiony.
ODPOWIEDZ