Bezprzewodowy Apple CarPlay

MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 124
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 3 times

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: MacGul »

Trzeba kupic to:
https://www.k-electronic-shop.de/origin ... alten.html
to jest zestaw interfejs + usługa ( w tym przypadku wifi 5GHz ). w 101% nie będzie działać z odb11 albo czymś innym, w trakcie kupowanie innych usług ( jeśli mamy już
interfejs ) to trzeba podać jego nr w zamówieniu.
Pozostałe są tutaj ( wybieramy z listy co chcemy - jak interesuje nas 1 usługa, lub pozycje 25 - wtedy są aktywne wszystkie ) :
https://www.k-electronic-shop.de/SEAT/F ... BDAPP.html

w obdapplication.de są dostępne te same usługi w wyjątkiem Wifi 5Ghz.

co do czasu wysyłki to tak 2-3 dni ( dhl'em wysyłają z Niemiec ), a kupione usługi kilka godzin po zakupie są już aktywne
Maciej

ps. tam w opisie napisali ze nie wpływa to na bezprzewodowosc androida:
"NICHT passend zur Freischaltung der Wireless Funktion mit anderen Smartphone-Systemen wie Android (Samsung, Huawei, LG usw.). Die Wireless Funktion ist ausschließlich mit Apple Geräten (z.B. iPhone) möglich."
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
Enrique
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2021, 21:21

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Enrique »

nie jestem niemiecko jezyczny ale przetlumaczyłem sobie tą liste 1-25, nie ma tam słowa o Wifi 5 Ghz więc jak ma działać ten bezprzewodowy Apple CarPlay ?

1: CUPRA Formentor KM Ostrzeżenie o zapięciu pasów bezpieczeństwa na prędkościomierzu / sygnał dźwiękowy wyłączenia
2: CUPRA Formentor KM VIM Video in Motion / wyświetlanie ruchomych obrazów / filmów podczas jazdy w systemie nawigacji
3: Aktywacja asystenta świateł drogowych CUPRA Formentor KM
4: Dezaktywacja systemu CUPRA Formentor KM High Beam Assist Reset
5: CUPRA Formentor KM Aktywacja adaptacyjnego systemu prowadzenia po pasie ruchu Lane Keeping Assistant
6: CUPRA Formentor KM Lane Departure Warning Aktywacja funkcji pamięci ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.
7: CUPRA Formentor KM Asystent utrzymania pasa ruchu dezaktywuje komunikat ostrzegawczy, gdy jest dezaktywowany
8: CUPRA Formentor KM Regulacja wskazania zużycia paliwa
9: Aktywuj wyświetlacz CUPRA Formentor KM off-road w Cyfrowym Wirtualnym Kokpicie
10: Aktywacja świateł do jazdy dziennej CUPRA Formentor KM za pomocą obsługi w systemie Infotainment
11: Odblokowanie świateł do jazdy dziennej CUPRA Formentor KM z tylnymi światłami i obsługa w systemie Infotainment
12: CUPRA Formentor KM odblokowanie obsługi infotainment blokada podczas jazdy
13: CUPRA Formentor KM Klimatyzacja Odblokowanie funkcji pamięci AirCare
14: CUPRA Formentor KM Antykradzieżowy system alarmowy Odblokowanie DWA dźwięk klaksonu przy zablokowaniu z obsługą Infotainment
15: System antykradzieżowy CUPRA Formentor KM Włączanie sygnału dźwiękowego klaksonu pojazdu przy blokowaniu z obsługą systemu audio-nawigacyjnego
16: CUPRA Formentor KM Poziom ogrzewania foteli przy odblokowywaniu
17: CUPRA Formentor KM regulacja ogrzewania foteli redukcja mocy
18: CUPRA Formentor KM Regulacja siłownika dźwięku materiałowego we wnętrzu
19: CUPRA Formentor KM Wyłączanie tylnej wycieraczki
20: CUPRA Formentor KM Wyłączanie dźwięku / sygnału dźwiękowego elektrycznej klapy tylnej
21: CUPRA Formentor KM Regulacja suszarki tarczy hamulcowej
22: CUPRA Formentor KM Infotainment odblokowuje tryb nauki jazdy
23: CUPRA Formentor KM elektryczny tylny hamulec postojowy dla serwisu klienta/wymiany hamulców
24: Zresetować CUPRA Formentor KM menedżer interwałów serwisowych / serwis klienta
2.0 TSI 190KM+
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 124
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 3 times

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: MacGul »

Bo nie dołączyli WiFi 5GHz go do tej listy - to jest dostępne w pakiecie z interfejsem tylko. A mając już interfejs można sobie resztę dokupić.

Maciej
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: mar3k »

U mnie już też wszystko działa. Skorzystałem z interfejsu brata, którego numer seryjny podałem podczas zamówienia kompletu usług/kodów (flat rate). Co ciekawe, dosłownie 5 min od zamówienia kody były już dostępne i po podłączeniu urządzenia do OBD, mogłem odblokować wszystko na co miałem ochotę :mrgreen:.
Awatar użytkownika
PiTT
Formenciarz
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:54

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: PiTT »

Nie ukrywam ze obdeleven wyglada nieco przejrzyściej i liczba funkcji tez prezentuje się korzystniej
Póki co zależy mi tylko na odblokowaniu wifi 5ghz, wiec jak coś to skorzystam z polecanej apki
Znalazłem taki filmik, ciekawe czy tez by tak samo zadziałało…
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 124
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06
Been thanked: 3 times

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: MacGul »

mar3k pisze: 13 wrz 2021, 09:11 mogłem odblokować wszystko na co miałem ochotę :mrgreen:.
a tak z ciekawości to jakie wybrałeś opcje ?

mam wyłączenie generatora dźwięku i wyłączenie resetu asystenta świateł drogowych.
dziwieku już nie mam, natomiast ten reset to tak jakoś słabo - chyba miał wpłynąć na to ze po uruchomieniu asystent świateł będzie włączony domyślnie, a czasami jest lub nie jest włączony

Maciej
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: mar3k »

MacGul pisze: 14 wrz 2021, 14:04 a tak z ciekawości to jakie wybrałeś opcje ?

mam wyłączenie generatora dźwięku i wyłączenie resetu asystenta świateł drogowych.
dziwieku już nie mam, natomiast ten reset to tak jakoś słabo - chyba miał wpłynąć na to ze po uruchomieniu asystent świateł będzie włączony domyślnie, a czasami jest lub nie jest włączony

Maciej
Kupiłem flat rate (tj. wszystkie opcje + wszystie nowe, których nie ma, a kiedyś może wyjdą).

- Włączyłem CarPlay
- Włączyłem tylnego leda do świateł dziennych (straszne zazdrościłem nowym BMW, które mają tylne ledy włączony podczas jazdy w dzień, a przcież ten Fromentorowy jest przepiękny)
- Nowy widget na zegarach, pokazujący ile mogę kasymalnei wlać paliwa aby było pod korek
- Widget off-road (pokazuje kąty na kołach)
- Myślałem żęby wywalić podbicie dźwięku, ale chyba jednak je lubie ;)
- Da się wyłączyć wizualne i dźwiekowa ostrzeżenia o braku pasów, ale działa to na całość, gdyby była opcja wyłączenia tylko tylnej kanapy to zrobiłbym to od razu.

Na ten moment chyba tyle, jeszcze nie przeklikałem wszystkiego.
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: mar3k »

Enrique pisze: 09 wrz 2021, 15:10 nie jestem niemiecko jezyczny ale przetlumaczyłem sobie tą liste 1-25, nie ma tam słowa o Wifi 5 Ghz więc jak ma działać ten bezprzewodowy Apple CarPlay ?
Nie piszą o tym, ALE jest: https://obdappshop.de/Seat-Fahrzeugcodi ... ungen.html

Kupując na firmę i podając NIP EU, cena spadnie do 125 euro (same kody), urządzenia nie brałem, bo te miał już brat :D
Awatar użytkownika
PiTT
Formenciarz
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:54

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: PiTT »

zamówiłem i czekam :)
zobaczymy co to potrafi
Sircinus
Forek
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2021, 18:11

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Sircinus »

Orientował się ktoś jak to wpływa na gwarancję?
ODPOWIEDZ