Bezprzewodowy Apple CarPlay

Awatar użytkownika
rydel
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 18 sie 2021, 10:38

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: rydel »

Sircinus pisze: 23 wrz 2021, 18:12 Orientował się ktoś jak to wpływa na gwarancję?
Tracisz :D
MacGul
Formenciarz VZ
Posty: 123
Rejestracja: 11 sie 2021, 10:06

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: MacGul »

Zamiany są odwracalne. Jak zmienisz coś co widać od razu ( np tylne światła święcą się z dziennymi ) i pojedziesz na serwis to może ktos zacznie się interesować, a jak ustawisz fabryczny stan to raczej nikt nie będzie na sile sprawdzać czy coś/kiedyś było zmieniane.

Maciej
VZ 310
Maciej
Awatar użytkownika
Enrique
Forek
Posty: 9
Rejestracja: 11 sie 2021, 21:21

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Enrique »

to jest potwierdzona informacja czy tak sobie tylko śmieszkujesz z tą utratą gwarancji ?
2.0 TSI 190KM+
Awatar użytkownika
rydel
Formenciarz
Posty: 37
Rejestracja: 18 sie 2021, 10:38

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: rydel »

Enrique pisze: 25 wrz 2021, 10:40 to jest potwierdzona informacja czy tak sobie tylko śmieszkujesz z tą utratą gwarancji ?
Nic nie jest potwierdzone. Zmieniasz kodowanie na własną odpowiedzialność. Jak nic nie spieprzysz to z gwarancją nie powinno być problemu. Mam Superba, w którym system Start-Stop wyłączyłem na stałe jeszcze przed wyjazdem z salonu w obecności sprzedawcy. Mam zakodowane różne pierdoły począwszy od Easy Entry poprzez jakieś migacze, inaczej składane lusterka, dodatkowe podświetlenia przycisków a skończywszy na szybszej reakcji na pedał przyspieszenia. Samochód serwisuję tylko i wyłącznie w ASO i nikt nigdy się nie przyczepił. Pewnie jak bym spalił np. lampę przy kodowaniu Comig home/living home do przeciwmgielnych i serwis by się zorientował, że było coś grzebane w sterowniku to by mi jej na gwarancji nie wymienili. Ale tak jak w poście powyżej kodowanie można odwrócić. Tak, że wszystko zależy jak trafisz.
Awatar użytkownika
PiTT
Formenciarz
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:54

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: PiTT »

Bezprzewodowy carplay śmiga aż miło ;)
Czy ktoś rozszyfrował jeszcze funkcje serwisowe?
Pierwsza to skasowanie wszystkich błędów
Ale można też wyczytać listę przesuwając w bok, tyle że za nic nie wiem co oznaczają te opisy na dole każdego z systemów - w sensie jak to czytać.

W opcjach dodatkowych widziałem że jest funkcja dodatkowych zegarów do Leona, nie próbowałem tego odpalać, ale może ktoś sprawdzal?

chodzi o te informacje i jak je czytac?
Obrazek
Jaro Anti
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 sie 2021, 17:57

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Jaro Anti »

Sorry może za głupie pytanie ale czy działa Apple carPlay w standardzie po kablu
Awatar użytkownika
mar3k
Admin
Posty: 72
Rejestracja: 06 sie 2021, 12:47
Has thanked: 1 time

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: mar3k »

Działa, ale po kablu to straszna udręka :)
Jaro Anti
Formenciarz
Posty: 35
Rejestracja: 11 sie 2021, 17:57

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: Jaro Anti »

Próbuje połączyć się przez kabel ( oryginalny) i nic mi się nie wyświetla na full link tylko ładuje telefon😤pomocy. Ok nieaktualne ogarnąłem temat 💪😁
Awatar użytkownika
PiTT
Formenciarz
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:54

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: PiTT »

pytanko bo już zaczynam się zastanawiać czy fabrycznie formentory mają travel assist czy dopiero po obdapp to wlaczylem :)
jestem przekonany ze jezdzilem na travel assist zanim kupilem obdapp stad moje pytanie.

Ostatnio przywrocilem do ustawien fabrycznych zaznaczona opcje i z menu zniknela funkcja travel assist (o ile tam kiedys byla :))

nie bardzo po niemiecku ogarniam, uzylem translatora, ale nie jest to dobrze tlumaczone
to jest zrzut z panelu na androidzie, na ios tez sprawdzalem, tam jest j. angielski, ale tlumaczenie jest identyczne dla 2 pozycji (tej zaznaczonej i wyzej).
Generalnie:
- pozycja powyzej zaznaczonej pozwala na zapamietywanie stanu ostatniej funkcji lane assist jesli ktos byc chcial miec np. wylaczona po wlaczeniu zaplonu
- pozycja ponizej zaznaczonej wylacza kontrolke nieaktywnego lane assist
- pozycja srodkowa wg mnie oznacza wlaczenie travel assist - tylko czemu teraz jak to zaznacze na ustawienia fabryczne to nie mam tej funkcji w aucie po wcisnieciu na kierownicy?
Macie u siebie travel assist (trzymanie srodka pasa, jazda w korku itd.)?
Lane assist to tylko opcja informowania o najechaniu na linie i kontrze, ale to nie jest to samo co travel assist ;)

Z gory dzieki bo mam maly mindfuck i po wlaczeniu tej funkcji wszystko dziala jak trzeba tylko na ekranie pojawia sie pole z Travel Assist, pod Start Stop, a tego pola chyba nie bylo na poczatku.

Obrazek
JarekW
Forek
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2022, 20:01

Re: Bezprzewodowy Apple CarPlay

Post autor: JarekW »

Jaro Anti pisze: 30 sty 2022, 17:47 Próbuje połączyć się przez kabel ( oryginalny) i nic mi się nie wyświetla na full link tylko ładuje telefon😤pomocy. Ok nieaktualne ogarnąłem temat 💪😁
musisz aktywować siri w telefonie i po kablu działa
ODPOWIEDZ